|
|
Katalog Karina Koszela, 2017-04-26 Większyce Język angielski, Konspekty Konspekt zajęć pokazowych z j. angielskiego dla klas trzecich "Colours"KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO OSOBA PROWADZĄCA ZAJĘCIA: mgr Karina Koszela DATA: SZKOŁA: Publiczna Szkoła Podstawowa nr KLASA: zaproszone klasy trzecie CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 2 godziny lekcyjne TEMAT ZAJĘĆ: Colours – zabawy utrwalające znajomość kolorów. CELE OGÓLNE ZAJĘĆ: - Utrwalenie poznanego słownictwa. - Rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. - Ćwiczenie poprawnej wymowy. - Doskonalenie techniki czytania i pisania. CELE OPERACYJNE: Uczeń: - potrafi nazwać pokazywane kolory, - potrafi wskazać wywołany kolor, - dopasowuje etykiety z nazwami do odpowiadających im kolorów, - poprawnie czyta głośno zdania, - prawidłowo układa nazwy kolorów z rozsypanki literowej, - umie samodzielnie napisać nazwy kolorów, - wybiera prawidłową odpowiedź do przeczytanego pytania, - nazywa kolory zapamiętanych przedmiotów z demonstrowanego wcześniej plakatu, - dobiera ilustracje do opisu na podstawie wymienionych kolorów, - potrafi odszyfrować hasło według kodu cyfrowego, - potrafi wydobyć wymagane informacje z usłyszanej wypowiedzi ustnej, - zna piosenkę „The Rainbow Colours Song”. METODY PRACY: - słowne, - poglądowe, - problemowe, - praktycznego działania. FORMY PRACY: - indywidualna - grupowa - zbiorowa ŚRODKI DYDAKTYCZNE: Karta pracy, obrazki z kolorami, etykiety z nazwami kolorów, ilustracje do zdań, etykiety z krótkimi zdaniami, plansza ze słowami piosenki, tablica interaktywna, płyta CD-ROM z zadaniami, płyta CD z wypowiedzią ustną, piosenka, plakat, kartoniki do gry „Colour bingo”, kolorowe kartoniki z przydziałem zadań. PRZEBIEG ZAJĘĆ Ogniwa lekcji Czynności nauczyciela i ucznia I FAZA WSTĘPNA 1. Powitanie. Nauczyciel wita się z uczniami. 2. Uświadomienie tematu i celu zajęć. Nauczyciel wyjaśnia uczniom co będą robić na zajęciach i zapisuje temat lekcji. 3.Przydział czynności. Uczniowie losują żetony w 7 kolorach. Każdemu kolorowi odpowiada inny typ zadania, który dany uczeń będzie musiał zrealizować w trakcie zajęć. 4. Powtórzenie nazw kolorów. Uczniowie powtarzają za lektorem nazwy kolorów demonstrowanych na tablicy interaktywnej. II FAZA ZASADNICZA 1. Pokoloruj zgodnie z nazwą. Uczniowie pracują samodzielnie z kartą pracy. Ich zadaniem jest pokolorowanie okienek zgodnie z przeczytaną nazwą koloru. Uczniowie mogą korzystać z tablicy demonstracyjnej, gdzie wszystkie kolory są podpisane. Na koniec nauczyciel sprawdza z klasą poprawność wykonania zadania. 2. Wskaż usłyszany kolor. Uczniowie z żetonem koloru ciemnoniebieskiego podchodzą kolejno do tablicy interaktywnej i klikają na usłyszany kolor. 3. Dopasuj nazwy do kolorów. Uczniowie z żetonem różowym podchodzą kolejno do tablicy interaktywnej i dopasowują etykiety z nazwami do odpowiadających im kolorów. 4. Zabawa „Colour Bingo”. Każdy uczeń otrzymuje kartonik z siatką 8 nazw kolorów, którą musi pokolorować zgodnie z podpisami oraz kartoniki do zakrywania pól na siatce. Uczniowie zakrywają kartonikami każdy wywołany kolor, który znajduje się na ich siatce. Wygrywa uczeń, który pierwszy zakryje na swojej siatce wszystkie pola z kolorami i zawoła „Bingo”. 5. Prezentacja i nauka piosenki „The Rainbow Colours Song”. Uczniowie oglądają i wysłuchują animację z piosenką „The Rainbow Colours Song”. Następnie powtarzają za nauczycielem słowa piosenki, które są wypisane na planszy demonstracyjnej. Po czym przystępują do jej śpiewania. 6.Rozszyfrowanie nazw kolorów. Nauczyciel pyta uczniów co oznacza pytanie „What’s your favourite colour?”. Następnie poleca uczniom odszyfrować nazwy ulubionych kolorów postaci z karty pracy i wpisać swój ulubiony kolor. Po sprawdzeniu poprawności wykonania zadania, wyznaczeni uczniowie pytają swoich rówieśników o ich ulubiony kolor. 7. Rozsypanka literowa. Uczniowie z żetonem koloru jasno niebieskiego podchodzą kolejno do tablicy interaktywnej i układają z rozsypanki literowej nazwy poszczególnych kolorów. 8. Podpisywanie kolorów. Uczniowie z żetonem koloru pomarańczowego podchodzą kolejno do tablicy interaktywnej i piszą nazwy poszczególnych kolorów. 9. Gra pamięciowa “Do you remember the colour of…?”. Nauczyciel dzieli uczniów na 3 grupy. Uczniowie przyglądają się demonstrowanemu plakatowi przez 2 minuty, po czym nauczyciel go chowa. Następnie zadaje pytania o kolory poszczególnych przedmiotów z plakatu. Wygrywa drużyna, która zapamięta najwięcej kolorów elementów z plakatu. 10. Pokolorowanie brakujących elementów obrazka zgodnie ze wzorem. Uczeń z żetonem koloru żółtego podchodzi do tablicy interaktywnej. Przygląda się przez chwilę kompletnemu w kolory obrazkowi, po czym uzupełnia z pamięci kolorami ten sam ale z brakami obrazek. 11. Dopasuj tekst do obrazka. Uczniowie z żetonem koloru zielonego losują etykiety z krótkimi tekstami. Ich zadaniem jest przeczytać głośno swój tekst i odgadnąć na podstawie wymienionych kolorów, którego obrazka na tablicy ten tekst dotyczy. Uczniowie przyczepiają pod właściwym obrazkiem tekst. 12. Słuchanka. Uczniowie wysłuchują dwóch wypowiedzi ustnych odtworzonych z płyty CD i uzupełniają notatki w informacje o dzieciach wypowiadających się. III FAZA KOŃCOWA 1. Podsumowanie zajęć quizem. Uczeń z żetonem koloru czerwonego podchodzi do tablicy interaktywnej, z której odczytuje pytania i wybiera właściwą odpowiedź. 2. Zadanie pracy domowej. Nauczyciel tłumaczy co uczniowie mają zrobić w domu. 3. Pożegnanie. Nauczyciel dziękuje za udział w zajęciach i żegna się z uczniami. Konspekt opracowała: mgr Karina Koszela Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |