Katalog

Beata Sadura, 2017-04-26
Zajezierze

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem metody projektu.

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem metody projektu.

Opracowanie i realizacja : Beata Sadura
Data przeprowadzenia zajęć : 23.10.2014r
Przedmiot : Język angielski
Klasa : V
Czas trwania : 45 min
Temat lekcji : „At the clothes shop”.

CELE GŁÓWNE :
• kształtowanie umiejętności reagowania na sytuacje dnia codziennego ,
• rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem obcym w praktycznym działaniu,
• rozwijanie ciekawości poznawczej poprzez wykonanie materiałów do projektu.

CELE OPERACYJNE:
DYDAKTYCZNE
Na poziomie wiadomości uczeń powinien :
• znać słownictwo dotyczące nazw części garderoby,
• znać liczebniki główne ( 1-100) w celu wyrażania cen,
• znać zwroty pozwalające dokonywać zakupów w sklepie odzieżowym.
Na poziomie umiejętności uczeń powinien :
• posługiwać się słownictwem związanym z zakupami w sklepie odzieżowym,
• rozumieć zwroty przydatne do dokonania zakupów w sklepie,
• tworzyć krótkie wypowiedzi związane z zakupami w sklepie odzieżowym,
• prowadzić dialog.

WYCHOWAWCZE
• Uczeń zna i stosuje zasady obowiązujące podczas zajęć.
• Uczeń współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć.
• Uczeń współpracuje z rówieśnikami w czasie zajęć.

METODY AKTYWNOŚCI :
INFORMACYJNE:
• wyjaśnienie werbalne
• wyjaśnienie ilustrowane
• opis z wykorzystaniem pomocy graficznych
• metoda komunikacyjna

HEURYSTYCZNE:
• elementy dyskusji
• elementy dialogu
• gry dydaktyczne

FORMY AKTYWNOŚCI :
• aktywność indywidualna jednolita
• aktywność grupowa- z całą klasą
• praca w parach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE :
KONWENCJONALNE:
• pudełko z obrazkami ubrań
• płyta CD, odtwarzacz
• materiały przygotowane przez uczniów ( metki do ubrań, karty z cenami, odpowiednie napisy )


TOK LEKCJI :
I. CZĘŚĆ WSTĘPNA:
• Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności
oraz przygotowania do zajęć).
• Zapoznanie z tematem zajęć – wyjaśnienie czego będzie dotyczyła lekcja.
• Rozgrzewka językowa ( „warm up” ) – Uczniowie siadają w kręgu i podczas gdy gra muzyka, podają sobie pudełko kartonowe z obrazkami ubrań w środku. Gdy nauczyciel zatrzymuje muzykę, uczeń, który w danej chwili trzyma pudełko, wyjmuje karteczkę i nazywają część garderoby. Po udzieleniu odpowiedzi odkłada karteczkę na bok. Zabawa trwa do momentu, aż wszystkie karteczki zostaną wyjęte i nazwane.
• Zorganizowanie sklepu – rozmieszczenie ubrań przyniesionych przez uczniów, rozmieszczenie cen, napisów.


II. CZĘŚĆ GŁÓWNA:
• Przydzielenie uczniom ról – sprzedawca, klienci. Ustalenie zasady zmiany ról.
• Zapisanie na tablicy potrzebnych zwrotów, z których uczniowie mogą korzystać w trakcie odgrywania scenek. W połowie zajęć napisy zostaną starte, tak by uczniowie musieli wykorzystywać zapamiętane zwroty bez pomocy.
• Uczniowie ustawiają się w kolejkę w sklepie odzieżowym. Kolejno prowadzą krótkie dialogi ze sprzedawcą – proszą o konkretną rzecz, pytają o cenę, kolor, rozmiar, możliwość przymierzenia, dokonują zakupu lub z niego rezygnują. Nauczyciel monitoruje poprawność gramatyczną zwrotów, właściwą wymowę.
III. CZĘŚĆ KOŃCOWA:
• Uczniowie dokonują oceny zajęć ( ewaluacja ).
• Podsumowanie aktywności i zachowania uczniów.
• Pożegnanie.




Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.