Katalog

Marta Tomczyk, 2017-01-27
Pabianice

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji j. angielskiego w klasie 6 Travel na podstawie Steps in English 3

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA OBCEGO
KLASA:
NR LEKCJI:
DATA:
TEMAT: Travel – czytanie ze zrozumieniem, zwroty dnia codziennego, określanie położenia miejsc na mapie.

CEL GŁÓWNY:
- uczeń potrafi komunikować się w języku obcym, odnosząc się do wysłuchanego i przeczytanego tekstu

CELE OPERACYJNE:
Uczeń:
- zna i powtarza słownictwo poznane wcześniej związane z podróżowaniem i środkami transportu
- rozumie główny sens tekstu słuchanego i czytanego na temat podróżowania
- wyszukuje proste informacje szczegółowe w usłyszanym i przeczytanym tekście
- potrafi odpowiedzieć na kilka pytań szczegółowych na temat przeczytanego tekstu
- rozumie proste zwroty dnia codziennego i umie znaleźć je w tekście
- czyta z podziałem na role dialog i umie go przetłumaczyć
- potrafi współpracować w grupie
- umie nazywać kierunki geograficzne
- uczeń potrafi wykorzystać wiedzę z lekcji przyrody i powiedzieć zdania o położeniu niektórych miast polskich, państw europejskich oraz miast w Wielkiej Brytanii
- rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje

METODY:
- aktywizujące
- komunikacyjna

FORMY PRACY:
- praca indywidualna, praca w parach, praca w grupach

POMOCE DYDAKTYCZNE:
Tablica interaktywna, rzutnik, zeszyt, podręcznik, ćwiczenia, podręcznik multimedialny z nagraniami piosenek, dialogów oraz grami leksykalnymi, mapa Wielkiej Brytanii


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Czynności organizacyjne:
I. Powitanie.
II. Objaśnienie, o czym będzie lekcja, zapisanie tematu.
III. Sprawdzenie listy obecności.

2. Faza wstępna:
IV. Powtórzenie poznanego wcześniej słownictwa
Uczniowie utrwalają poznane na poprzednich lekcjach nazwy środków transportu wykonując dwa zadania na rzutniku – ćwiczenia leksykalne w formie gier językowych

3. Faza właściwa:
V. Słuchanie nagrania dialogu ze zrozumieniem
- Uczniowie wysłuchują nagrania dialogu, licząc ile środków transportu zostało wymienionych;
VI. Czytanie dialogu ze zrozumieniem
- Uczniowie czytają po cichu usłyszany tekst, a następnie w parach wykonują trzy zadania polegające na wyszukaniu w przeczytanym tekście prostych informacji szczegółowych. Nauczyciel wyznacza czas i po jego upływie wybrani uczniowie czytają odpowiedzi;
- Uczniowie odpowiadają na kilka pytań nauczyciela dotyczących dialogu, np. How many people are there? Where are they in picture …?
- Uczniowie pracując w grupach (z wyznaczonymi liderami) dzielą się rolami w dialogu i w wyznaczonym czasie czytają i tłumaczą dialog, pomagając sobie nawzajem. Następnie nauczyciel prosi konkretne grupy o przeczytanie i przetłumaczenie dialogu.
VII. Rozpoznawanie i wyznaczanie kierunków geograficznych
- Uczniowie podpisują w podręczniku nazwy kierunków geograficznych na kompasie;
- Wskazany przez nauczyciela uczeń czyta regułkę wyjaśniającą różnicę pomiędzy wyrazami „in” i „to” w połączeniu z kierunkami geograficznymi, a inny tłumaczy zastosowanie tych zwrotów swoimi słowami
- Uczniowie indywidualnie uzupełniają w podręcznikach zadanie polegające na wpisaniu powyższych zwrotów

4. Faza końcowa:
VIII. Podsumowanie
- Uczniowie patrzą na mapę na rzutniku i tworzą zdania na temat położenia podanych przez nauczyciela miast Wielkiej Brytanii
- Nauczyciel zadaje pracę domową – ćwiczenia 1, 2 i 3 ze str. 38 w zeszycie ćwiczeń
- Nauczyciel dziękuje za lekcję i żegna się z uczniami.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.