Katalog

Anna Morawiec, 2017-01-25
Pinczyn

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie VI

- n +

1. Temat lekcji: Suddenly we saw a big animal .
Opowiadanie o wydarzeniach z przeszłości.

2. Cele ogólne lekcji:

- poznanie słownictwa związanego ze światem przyrody,
- poznanie niektórych czasowników nieregularnych w czasie Past Simple,
- tworzenie zdań twierdzących i przeczących w czasie Past Simple,
- kształcenie sprawności rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu czytanego w celu:
• rozumienia ogólnego sensu,
• wskazania określonych informacji,
- kształcenie sprawności mówienia.

3. Cele szczegółowe:
Uczeń:
• potrafi nazwać zwierzęta, krajobraz, uczucia i emocje, formy spędzania czasu wolnego, czynności życia codziennego,
• zna i stosuje przymiotniki opisujące np. parki narodowe,
• zna i stosuje formy twierdzące i przeczące czasowników w czasie Past Simple
• potrafi uzupełnić zdania brakującymi formami czasowników nieregularnych,
• potrafi znaleźć określone informacje w tekście słuchanym i z powodzeniem przekazuje je.

4. Treści z podstawy programowej:
Świat przyrody (rośliny i zwierzęta, krajobraz).
Człowiek (uczucia i emocje, formy spędzania wolnego czasu).
Uczeń:
- rozumie ogólny sens tekstu,
-wyszukuje proste informacje szczegółowe w tekście czytanym,
- wyszukuje proste informacje szczegółowe w tekście słuchanym,
- opowiada o czynnościach życia codziennego,
- wyraża swoje emocje.

5. Postawy:

- postawa ciekawości, otwartości i kreatywności,
- budowanie wiary uczniów we własne możliwości.

6. Metody i formy pracy:

- audiolingwalna,
- komunikacja,
- metoda oglądowa (z wykorzystaniem tablicy interaktywnej),
- ćwiczenia praktyczne,
- praca indywidualna,
- praca w parach.

4. Szczegółowy przebieg lekcji:

- czynności organizacyjno – porządkowe,
- przywitanie, zapoznanie z tematem i celami lekcji,
- powtórzenie informacji na temat czasowników w języku angielskim, powtórzenie odmiany czasownika to be i tworzenia zdań z tym czasownikiem oraz sprawdzenie pracy domowej,
- rozmowa na temat słownictwa wprowadzającego do lekcji (pogrupowanie słownictwa - rzeczowniki, czasowniki),
- prezentacja wybranych czasowników nieregularnych - ćwiczenie wymowy, tłumaczenie (zadanie 1)
- prezentacja słownictwa z tekstu - praca ze słownikiem,
- wykonanie zadania 2 - uzupełnienie tekstu brakującymi czasownikami na podstawie wysłuchanego nagrania,
-wprowadzenie do zadania 3 - opis obrazków,
- wykonanie zadania 3 - ponumerowanie obrazków w kolejności zgodnej z treścią nagrania,
- prezentacja gramatyki (filmik Rah's grammar),
- wykonanie zadania 5 - zapisanie właściwych form czasowników podanych w nawiasie,
- praca w parach - dopasowanie form Past Simple do podanych czasowników,
- podsumowanie lekcji,
- ocena pracy uczniów,
- zadanie pracy domowej :
zeszyt ćwiczeń: zad. 1, 2, 3, 4* str. 32

* zadanie nieobowiązkowe



Lekcja przygotowana na bazie podręcznika Evolution Plus 3 wydawnictwa Macmillan
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.