Katalog

Hanna Mindrycka, 2016-10-03
Świecie nad Wisłą

Język angielski, Scenariusze

Konspekt zajęć języka angielskiego w klasie II

- n +

Konspekt zajęć języka angielskiego w klasie II

1.Imię i nazwisko nauczyciela: Hanna Mindrycka

2.Klasa: II
Data: 12.04.2016r.

3.Temat zajęcia: Food. Nazwy potraw i artykułów spożywczych.

4.Zagadnienia programowe: Podstawowe funkcje językowe umożliwiające posługiwanie się w prostych, nieformalnych sytuacjach życia codziennego.

5.Cele zajęć:
Uczeń pamięta:
-nazwy członków rodziny, pomieszczeń w domu
-nowe słownictwo wprowadzone na lekcji: Food
-wierszyk „ Two little eyes”
Uczeń rozumie:
-znaczenie wyrazów w języku angielskim
-pytania zadane przez nauczyciela : What is this?, Who is it?
-przeczytany wierszyk „ Can I have some pasta”?
-zwroty: I like, I don’t like
Uczeń umie:
-rozpoznać i nazwać potrawy
-poprawnie odczytać nazwy potraw i produktów spożywczych
-poprawnie uzupełnić przygotowane przez nauczyciela ćwiczenia


6.Metody: komunikacyjna, TPR

7.Formy pracy: praca indywidualna, praca z całym zespołem klasowym

8.Pomoce dydaktyczne:
-podręcznik Super Sparks, kaseta, plakat Danny’s house, Flashcards, Photocopy Master,słownictwo przygotowane dla uczniów ( At home, Family, Food)

9.Przebieg zajęć:

I. Część wstępna

-Powitanie
-Sprawdzenie obecności
-Zapoznanie uczniów z tematem
-Podanie tematu : Food. Nazwy potraw i artykułów spożywczych.
-Pwtórzenie i utrwalenie wierszyka „ Two little eyes”

II. Część zasadnicza

-Powtórzenie i utrwalenie słownictwa poznanego na lekcjach ( At home, Family)
-Ćwiczenie utrwalające nazwy członków rodziny ( łączenie polskiej nazwy z nazwą angielską mama- mum, tata- dad)
-Wprowadzenie nowego słownictwa
-Odczytanie nazw potraw i artykułów spożywcztch przez nauczyciela
-Wspólne odczytanie nazw przez uczniów
-Indywidualne odczytanie słownictwa przez uczni ów
-Wskazanie odpowiedniego produktu po usłyszeniu mgo na kasecie
-Przywieszenie plakatu FOOD z wierszykiem ‘Can I have some pasta”, odczytanie go przez nauczyciela
-Wspólne odczytanie wierszyka przez uczniów
-Odsłuchanie wierszyka na kasecie
-Indywidualne uzupełnianie ćwiczeń
-Ćwiczenie śródlekcyjne : Stand up, Sit down
-Wprowadzenie zwrotów: I like..., I don’t like
-Ćwiczenia utrwalające poznane zwroty
-Rozdanie przygotowanego słownictwa dla uczniów
-Indywidualne ćwiczenia dla każdego ucznia

III. Część końcowa

-Powtórzenie i utrwalenie poznanego słownictwa
-Zadanie zadania domowego
-Samoocena lekcji
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.