Katalog

Katarzyna Sakiewicz, 2016-10-03
Biała Podlaska

Język angielski, Konspekty

Konspekt z języka angielskiego logistycznego.

- n +

Konspekt lekcji z języka angielskiego logistycznego

Klasa
Nauczyciel
Data

TEMAT: FLYING GETS CHEAPER.

Cele ogólne:
1. Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
2. Doskonalenie umiejętności rozumienia tekstu słuchanego.

Cele operacyjne; uczeń potrafi:
1. Rozmawiać na temat dotyczący podróżowania samolotem.
2. Rozmawiać na temat przeczytanego tekstu.
3. Poprawnie zastosować stopień wyższy i najwyższy przymiotnika.
4. Zastosować nowe słownictwo w swoich wypowiedziach.
5. Zaklasyfikować podane wyrażenia dotyczące podróżowania samolotem do odpowiednich kategorii.
6. Zaklasyfikować podane komendy do odpowiedniej kategorii.
7. Wyodrębnić konkretną informację z wysłuchanego tekstu.

Cel poznawczy:
1. Uczeń poznaje fakty dotyczące linii lotniczych różnych narodowości.

Metody pracy:
1. praca z książką.

Formy pracy:
1. Praca indywidualna.
2. Praca w parach.


Środki dydaktyczne:
1. Podręcznik „International express”, pre-intermediate.
2. Ćwiczenia „International express”, pre-intermediate.
3. Odtwarzacz CD.


Przebieg lekcji:
1. Nauczyciel sprawdza obecność.

2. Nauczyciel podaje temat lekcji, zapisuje go na tablicy oraz omawia krótko cele lekcji. Uczniowie zapisują temat w zeszytach.

3. Warm-up stage – Nauczyciel zadaje pytania:
Have you travelled by plane? If so, where?
What means of transport do you usually use when you travel?
Why are some plane tickets cheap and some expensive?
What does it depend on, in your opinion?
Is using cheap airlines safe or not, in your opinion, and why?
4. Uczniowie słuchają dwukrotnie wywiadu z konsultantem do spraw podróżowania, który opowiada, jak tanie linie lotnicze oszczędzają pieniądze. Wskazani uczniowie podają metody oszczędności przedstawione w wywiadzie.

5. Nauczyciel wskazuje uczniów, którzy czytają na głos poszczególne części tekstu uzupełniając go jednocześnie odpowiednimi formami przymiotnika w stopniu wyższym lub najwyższym. Następnie uczniowie próbują wyjaśnić znaczenie słów i wyrażeń podanych przez nauczyciela (w oparciu o kontekst). Następnie nauczyciel zadaje pytania szczegółowe do tekstu, wskazując uczniów do odpowiedzi.

6. Nauczyciel poleca wykonanie ćwiczeń:
a) ex.1 i 2, uczniowie wykonują 2 ćwiczenia dotyczące słownictwa. Przy pomocy nauczyciela wyjaśniają znaczenie oraz umieszczają je w odpowiednich kategoriach.

b) ex.3, Podane w ćwiczeniu komendy uczniowie mają zaklasyfikować do odpowiedniej kategorii (wypowiedziane na pokładzie samolotu lub w punkcie odpraw).

c) ex.4, Uczniowie słuchają 4 airport announcements oraz numerują je w kolejności zaprezentowanej na płytce.

7. Podsumowanie lekcji:
Nauczyciel zadaje pytanie: What have you learnt/found out today?
Possible answers – What to do to fly cheaply.
Important places at the airport.
Procedures at the airport.

8. Nauczyciel rozdaje uczniom pracę domową (konspekt z ćwiczeniami dotyczącymi słownictwa) ; wyjaśnia zadanie.




Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.