Katalog

Aneta Hałasa, 2016-06-28
Łaszczów

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji- j. angielski - gimnazjum

- n +

Scenariusz lekcji otwartej z języka angielskiego

Klasa pierwsza - gimnazjum
Temat: Odkrywamy świat Wiliama Szekspira. / „Discover Shakespeare's World”

Cele ogólne:
- prezentacja sylwetki słynnego dramaturga - wiedza o krajach anglojęzycznych;
- kształtowanie umiejętności globalnego i selektywnego rozumienia tekstu na podstawie materiału video;
- rozwijanie umiejętności korzystania z tablicy interaktywnej;
- rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Cele operacyjne:
Uczeń:
Zna:
-słownictwo dotyczące biografii i twórczości W. Szekspira;
Rozumie:
- potrzebę ćwiczenia umiejętności odbioru tekstu słuchanego;
Potrafi:
- uzyskać informacje ogólne i szczegółowe z materiału video potrzebne do wykonania ćwiczeń;
- poprawnie stosować nowo poznane słownictwo w zadaniach;
- potrafi napisać kilka zdań o życiu W. Szekspira;
- współpracować w grupie.

Cele w języku ucznia:
- dopasujemy wyrazy w języku angielskim do ich odpowiedników w języku polskim lub do obrazka co przyczyni się do poznania nowego słownictwa jednocześnie wpłynie to na lepsze zrozumienie treści filmu;
- obejrzymy filmy przedstawiające życie i twórczość W. Szekspira w celu zapoznania się z kulturą krajów anglojęzycznych;
- wykorzystamy wiedzę zdobytą podczas oglądania filmu do ułożenia kolejności zdarzeń oraz uzupełnimy zdania informacjami zawartymi w nagraniu;
- obejrzymy adaptację dramatu „Romeo i Julia” w celu uzyskania potrzebnych informacji i zdecydujemy które ze zdań są prawdziwe a które fałszywe;
- powtórzymy wiadomości zdobyte podczas lekcji poprzez wykorzystanie interaktywnych quizów


Pomoce dydaktyczne:
- filmy video pochodzące ze strony British Council: http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/short-stories/william-shakespeare, http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/short-stories/romeo-and-juliet
- ćwiczenia interaktywne i quizy wykonane na platformie LearningApps oraz Kahoot;
- karta pracy;
- tablica interaktywna.

Metody i formy pracy:
- audiowizualna i aktywizująca;
- praca indywidualna, praca w grupach, praca całą klasą oraz w parach.
Przebieg lekcji:

Część wstępna:
- przywitanie;
- sprawdzenie obecności;
- zapoznanie uczniów z tematem poprzez przedstawienie zagadki o sławnym dramaturgu;
- podanie tematu oraz celów lekcji w języku ucznia.
Część główna:
1.Uczniowie otrzymują karty pracy na których znajdują się zadania do lekcji. W celu wprowadzenia nowego materiału leksykalnego uczniowie wykonują ćwiczenie interaktywne na platformie LearningApps. Zadanie to polega na przyporządkowaniu słówek w języku angielskim do ich odpowiedników lub obrazków w języku polskim. Następnie wpisują poprawne odpowiedzi na karty pracy. Praca indywidualna.
2. Przed obejrzeniem filmu video o życiu W. Szekspira uczniowie zapoznają się zadaniami które będą mieli do wykonania. Ponadto uczniowie zostają podzieleni na 3 grupy.
3. Po obejrzeniu filmu uczniowie wykonują zadania w grupach a po ich wykonaniu jedna z grup prezentuje swoje odpowiedzi. Dwie pozostałe grupy wymieniają się kartami pracy i sprawdzają poprawność wykonywania zadań. Do zaprezentowania odpowiedzi zastaje wykorzystana platforma LearningApps (zad. 2 i 3).
4. Następnie uczniowie przygotowują się do obejrzenia 2 filmu tj. adaptacji sztuki „Romeo i Julia”. Przed obejrzeniem filmu nauczyciel wraz z uczniami dopasowuje imiona bohaterów do obrazków celem. Następnie uczniowie o zapoznają się z polecaniami do zadania 4 które znajduje się na karcie pracy które są wykonywane w trakcie i po zaprezentowaniu filmu w grupach. Prezentacja odpowiedzi zadania 4 odbywa się za pomocą tablicy interaktywnej. Dwie pozostałe grupy sprawdzają poprawność zadań sobie nawzajem.
Cześć utrwalająca:
Do powtórzenia i utrwalenia wiadomości posłużą dwa interaktywne quizy wykonane na platformie Kahoot! oraz urządzenia mobilne uczniów.
Część końcowa:
Ocena pracy uczniów na lekcji.
Wyjaśnienie pracy domowej.
Wypełnianie ankiety o lekcji.
Zadanie domowe
1.Napisz od 5 do 10 zdań o życiu W. Szekspira w języku angielskim używając czasu Past Simple w zeszycie. 2. Popraw i zapisz w zeszycie zdania z ćwiczenia 4 tak aby były one prawdziwe.
Linki do materiałów i ćwiczeń wykorzystanych na lekcji:
http://LearningApps.org/display?v=pqt7y4fac16
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/short-stories/william-shakespeare
http://LearningApps.org/display?v=p8zq4j0bn16
http://LearningApps.org/display?v=p8p84bcqt16
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/short-stories/romeo-and-juliet
http://LearningApps.org/display?v=pagwmf99t16
http://LearningApps.org/display?v=pzdv8xt0516
http://LearningApps.org/display?v=p6d2rfrvt16
https://play.kahoot.it/#/k/c8d635bc-d2b7-476e-aea2-39e7c89b27e3
https://play.kahoot.it/#/k/092b8148-4ce5-4e61-ad33-0884c239d96e
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.