Katalog

Agnieszka Pokrywka, 2016-06-07
Poznań

Język angielski, Konspekty

Easter

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI (klasa 6a)
Topic: Easter (Temat: Wielkanoc)

CEL GŁÓWNY:
• Rozpoznawanie słownictwa związanego ze świętami Wielkanocnymi
• Omówienie tradycji Wielkanocnych

CELE OPERACYJNE:
1. Omówienie tradycji Wielkanocnych
2. Porównanie tradycji wielkanocnych w Polsce i w Wielkiej Brytanii
3. Czytanie tekstu związanego z Wielkanocą i tłumaczenie niezrozumiałego słownictwa
4. Uzupełnianie tekstu oraz przepisu wielkanocnego
5. Gra w grę planszową Easter Egg Hunt ( Polowanie na Pisankę)
6. Rozumienie i zastosowanie słownictwa poznanego na lekcji

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• karty pracy Easter ( wielkanoc)
• Karty pracy z przepisem wielkanocnym
• gra planszowa
• kostka do gry, pionki
• tablica multimedialna

METODY:
• podająca (podanie i przypomnienie słownictwa, z którym dzieci zetkną się w trakcie lekcji)
• aktywizująca (dzieci dyskutują na temat świąt wielkanocnych i tradycji związanych ze świętami).
• praktyczna (dzieci ćwiczą nowy materiał przez działanie: grę planszową, uzupełnianie kart pracy)
TOK LEKCJI:
1.Przywitanie się z dziećmi
2.Przedstawienie tematu, o którym będzie mowa oraz podanie nowego słownictwa, które pojawi się w trakcie lekcji oraz przypomnienie słownictwa z poprzednich zajęć.
Słownictwo związane z Wielkanocą: chick- kurczak, lamb- owieczka, bunny- zajączek, Easter- Wielkanoc, Easter egg- pisanka, daffodils- żonkile, catkins- bazie
3. WPROWADZENIE: Nauczyciel pisze na tablicy słowo EASTER- wyjaśnia znaczenie tego słowa oraz wyjaśnia kiedy w tym roku przypada Wielkanoc. Rozmawia z dziećmi na temat ich planów świątecznych
4. Przeczytanie tekstu dotyczącego obchodów Wielkanocy w Wielkiej Brytanii, nauczyciel tłumaczy niezrozumiałe słownictwo. Porównanie tradycji wielkanocnych w Polsce i Wielkiej Brytanii- karta pracy nr 1. Kilkoro dzieci podchodzi do tablicy multimedialnej i uzupełnia tekst. Pozostała część klasy sprawdza wykonanie zadania indywidualnie
5. Nauczyciel pyta o ulubione potrawy świąteczne, dzieci zapoznają się z przepisem na ciastko świąteczne i układają przepis w prawidłowej kolejności- karta pracy nr 2.
* Prawidłowa kolejność wykonania zadania:
1-e
2-b
3-d
4- c
5- a
Kilkoro uczniów uzupełnia przepis na tablicy multimedialnej, pozostała część klasy sprawdza wykonanie zadania w swoich kartach pracy
6. Nauczyciel dzieli klasę na kilkuosobowe grupy, rozdaje grę planszową oraz tłumaczy zasady gry- karta pracy nr 3.
7. Dzieci mają czas na grę 10-15 minut. Gra ma na celu utrwalenie słownictwa związanego z Wielkanocą i utrwalenie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych
8. Nauczyciel monitoruje grę oraz wyjaśnia niejasności z nią związane, i podaje potrzebne słownictwo
9. Sprawdzenie prawidłowych odpowiedzi z gry planszowej
10. Zakończenie lekcji, pożegnanie z dziećmi, złożenie życzeń świątecznych

CZAS TRWANIA: 45 minut
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.