|
|
Katalog Iwona Mazurek, 2016-06-07 Trzcinica Język angielski, Konspekty Konspekt lekcjiKONSPEKT LEKCJI Przedmiot: język angielski Nauczyciel: Iwona Mazurek Klasa: II Data: 25 stycznia 2016 r. Temat: Utrwalamy nazwy przedmiotów w domu oraz liczenie do 20. Cele ogólne: Uczeń; - utrwali piosenki poznane w poprzednich rozdziałach, - utrwali nazwy przedmiotów w domu oraz liczenie do 20, - będzie uczestniczył w zabawach językowych, - będzie pracował w zeszycie ćwiczeń. Cele szczegółowe: Uczeń; - śpiewa piosenki z poprzednich rozdziałów („It’s my favourite thing”, „I’ve got a big sister”, „He’s got a grey body”) - wymienia nazwy przedmiotów w domu, - liczy do 20, - uczestniczy w zabawach językowych, - wykonuje krótkie zadanie zawarte w zeszycie ćwiczeń. Metody pracy: metoda reagowania całym ciałem( TPR), metoda audiolingwalna, śpiewanie piosenek, metoda dramy (wcielenie się w rolę gwiazdy, przeprowadzenie wywiadu) Formy pracy: zbiorowa, indywidualna Pomoce dydaktyczne: płyta CD, karty obrazkowe przedstawiające produkty spożywcze, kapelusz oraz peleryna ( z przeznaczeniem do charakteryzacji danego ucznia na gwiazdę), podręcznik PRZEBIEG LEKCJI I Czynności organizacyjne ( 2 min.) 1) Nauczyciel sprawdza listę obecności. 2) Nauczyciel zapisuje temat w dzienniku. II Rozgrzewka językowa ( 7 min.) 1) Uczniowie śpiewają kolejno piosenkę powitalną „ Hello to you”, piosenkę o zabawkach „ Toys, toys”(dzieci wykonują polecenia zawarte w piosence) oraz o samopoczuciu „ Everything’s great, we’re happy today”, a także rymowankę o produktach spożywczych. III Prezentacja ( 10 min.) 1) Uczniowie siadają na dywaniku. Nauczyciel wprowadza 4 nowe słowa używając kart obrazkowych. Zasłania obrazek na karcie tak, by widoczny był tylko jeden fragment, następnie zadaje pytanie „ What is it?”. Gdy uczniowie zgadną , podaje angielską nazwę. Nauczyciel kolejno mocuje karty do tablicy. Wskazuje kolejno produkty i mówi „ I like eggs” oraz kieruje pytanie do poszczególnych dzieci mówiąc „ Do you like eggs?”. Dzieci odpowiadają całymi zdaniami (np. I like eggs, I don’t like eggs). 2) Uczniowie w ławkach otwierają podręcznik na stronie 30 i odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące tego, jakie produkty widzą w ramce w zadaniu 5 i jakiego są one koloru. Dzieci słuchają i zakreślają tylko ten produkt, który lubi osoba w nagraniu. IV Aktywizacja i utrwalenie materiału ( 22 min.) 1) Uczniowie opisują, co widzą na dużym obrazku ze strony 30 i 31 w podręczniku kierując się pytaniami pomocniczymi zadawanymi przez nauczyciela. 2) Nauczyciel przyczepia na tablicy karty obrazkowe w kolejności pojawiającej się w piosence. Zadaniem dzieci jest wysłuchanie piosenki i wskazanie, które produkty są lubiane przez bohaterów piosenki, a które nie. 3) Nauczyciel ponownie odtwarza nagranie i zachęca dzieci, aby włączyły się do śpiewania trzymając się za ręce na środku klasy. 4) Uczniowie śpiewają nową piosenkę z wersją karaoke. 5) Dzieci wracają na dywanik, a nauczyciel wybiera spośród nich jednego ucznia, który wciela się w rolę gwiazdy, wymyśla sobie imię, zakłada kapelusz oraz pelerynę ( z pomocą nauczyciela) i siada na krześle na środku klasy. Koledzy/Koleżanki próbują się dowiedzieć, jakie produkty są przez niego lubiane, a jakie nie zadając mu pytanie rozpoczynające się od słów„ Do you like?. Uczeń odpowiada na pytanie i wybiera sobie kolejną „ gwiazdę”. V Podsumowanie i zakończenie lekcji ( 4 min.) 1) Uczniowie wymieniają 4 nowe produkty spożywcze poznane na lekcji spoglądając na obrazek w podręczniku. 2) Nauczyciel zadaje i wyjaśnia w jaki sposób trzeba zrobić zadanie domowe (ćwiczenie 6, strona 30, zeszyt ćwiczeń). 3) Nauczyciel kieruje pochwały do dzieci za udział w lekcji. 4) Uczniowie śpiewają piosenkę pożegnalną. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |