Katalog

Sylwia Wijowska, 2016-06-07
Niedrzwica Duża

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji angielsko - niemieckiej w Gimnazjum

- n +

KONSPEKT LEKCJI ANGIELSKO – NIEMIECKIEJ W GIMNAZJUM


Czas: 45minut


Temat lekcji: Zakupy. Shopping. Einkäufe.

Cele lekcji:

*Cel główny:
- powtórzenie zwrotów używanych przy robieniu zakupów w języku angielskim i niemieckim,
- powtórzenie nazwy sklepów w obu językach.

*Cele szczegółowe. Uczeń:
- potrafi zastosować poznane wyrażenia dotyczące robienia zakupów w dialogu w języku angielskim i niemieckim;
- potrafi wziąć udział w dialogu w sklepie;
- zna nazwy sklepów w obu językach;
- potrafi ułożyć zdania opisujące, co może kupić w poszczególnych sklepach.

Podstawa Programowa (treści nauczania) Poziom III.1 – język angielski:
- uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych) w zakresie tematu: Zakupy i usługi (rodzaje sklepów, towary, sprzedawanie, kupowanie) (1.7);
- uczeń reaguje ustnie w sposób zrozumiały w typowych sytuacjach – rozpoczyna, prowadzi i kończy rozmowę, uzyskuje i przekazuje informacje (6.2, 6.4);
- uczeń przetwarza tekst ustnie – przekazuje w języku obcym informacje sformułowane w języku polskim (8.3);
- uczeń posiada świadomość językową (podobieństw i różnic między językami) (13).

Podstawa Programowa (treści nauczania) Poziom III.0 – język niemiecki:
- uczeń posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych) w zakresie tematu: Zakupy i usługi (rodzaje sklepów, towary, sprzedawanie, kupowanie) (1.7);
- uczeń reaguje ustnie w prosty i zrozumiały sposób w typowych sytuacjach – uzyskuje i przekazuje proste informacje (6.3);
- uczeń posiada świadomość językową (podobieństw i różnic między językami) (13).

*Cel wychowawczy:
- kształtowanie umiejętności współpracy w parach.


Metody i techniki pracy:

- Metoda komunikacyjna;
- Metoda audiowizualna;
- Odgrywanie scenek;
- Pogadanka
- Praca zbiorowa
- Praca w parach;
- Praca indywidualna


Środki dydaktyczne:

*Tablica interaktywna
*Karty pracy
*Rekwizyty do odgrywania scenek w sklepie (losy ze wskazówkami, podpisy sklepów w obu językach, książki w księgarni, płyty w sklepie muzycznym i ubrania w sklepie odzieżowym)

Przebieg lekcji:

Faza wstępna:

1. Powitanie.
2. Lista obecności.
3. Podanie tematu i celów lekcji.

Faza zasadnicza:

1. Rozgrzewka językowa – pogadanka - powtórzenie zwrotów służących do prowadzenia dialogów w sklepie w języku angielskim i niemieckim.
2. Metoda audiowizualna – prezentacja omówionych zwrotów oraz schematów dialogów i zapisanie ich w zeszytach.
3. Praca w parach – ćwiczenie dialogów w parach.
4. Odgrywanie scenek w języku angielskim i niemieckim – każda para losuje wskazówki sformułowane w języku polskim, do jakiego sklepu ma się udać i co kupić, a następnie przedstawia scenki – najpierw w języku angielskim, potem niemieckim.
5. Praca indywidualna – każdy uczeń otrzymuję kartę pracy, na której w diagramie odszukuje nazw sklepów w obu językach, następnie pisze zdania do zeszytu, co może w każdym z tych sklepów kupić.
6. Praca zbiorowa - odczytanie z zeszytu przez każdego ucznia jednego dowolnego zdania w języku angielskim i jednego w języku niemieckim z ćwiczenia wykonanego przed chwilą.

Faza podsumowująca:

1. Podsumowanie pracy na lekcji.
2. Ocena aktywności uczniów.
3. Pożegnanie.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.