Katalog

Joanna Zborowska, 2016-06-01
Poniec

Geografia, Konkursy

Igrzyska Geograficzne - konkurs dla gimnazjalistów

- n +

Witaj Młody Geografie!!!

Zapraszam Cię do udziału w 3. sezonie Igrzysk Geograficznych – sympatycznej zabawie naukowej.
Przed Tobą seria pięciu geograficznych łamigłówek. Na rozwiązanie każdej z nich będziesz miał określony przedział czasowy, a w nagrodę za ich rozwikłanie otrzymasz punkty. Każdy punkt, po końcowym zsumowaniu, może być na wagę złota – dać Ci zwycięstwo.
Zachęcam do wspólnej rywalizacji. Naprawdę WARTO!!!

ZASADY ZABAWY:
- Igrzyska Geograficzne rozgrywane będą w drugim półroczu bieżącego roku szkolnego;
- treści zabawy będą wywieszane w sali nr 1, a także na stronie bloga „Oczami ponieckich gimnazjalistów”;
- w Igrzyskach może wziąć udział każdy uczeń naszego gimnazjum;
- uczestnik zmagań zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na podpisanej kartce, zawierającej treść poszczególnych zadań, i dostarczenie jej w wyznaczonym terminie do nauczyciela geografii lub przesłanie odpowiedzi drogą elektroniczną na adres nauczyciela w e-dzienniku;
- punkty zdobyte przez uczestnika Igrzysk będą sumowane oraz prezentowane w postaci tabeli w sali nr 1 i stronie gimnazjalnego bloga;
- na uczestników i przede wszystkim zwycięzcę czekają nagrody;

ZADANIE 1

„Poczęstuj się” nim i samodzielnie rozwikłaj.

Jako pierwszą zabawę proponuję Wam „państwową” łamigłówkę. Musisz odgadnąć nazwy państw, których granice naniesiono na kartkę. Ich kształty zostały w zarysach zachowane, ale narysowano je w różnych skalach.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wspaniałych geograficznych odkryć

Zadanie 2

Przed Wami druga część zabawy pt. „Jeziora Polski”. Twoim zadaniem jest odczytać nazwy jezior, których granice naniesiono na kartkę. Ich kształty zostały w zarysach zachowane, ale narysowano je w różnych skalach.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.