Katalog

Magdalena Dynkiewicz, 2016-06-01
Chełm

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego w kl.VI

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

kl. VI (gr.2)


Nauczyciel: Magdalena Dynkiewicz


TEMAT: Czasownik modalny „must”.

CELE

Cel główny:
- poznanie czasownika modalnego „must”

Cele operacyjne:
- uczeń potrafi wyjaśnić znaczenie czasownika modalnego „must”
- uczeń zna różnicę między formą czasownika „must” a „mustn’t”
- uczeń potrafi uzupełnić luki w zdaniach czasownikiem „must” lub „mustn’t”
- uczeń potrafi ułożyć zdania z czasownikiem „must” lub „mustn’t”
- uczeń poznaje słowa związane z ochroną środowiska
- uczeń potrafi wybrać właściwą odpowiedź na podstawie podanego tekstu

METODY: podająca, zajęć praktycznych


FORMY PRACY: zbiorowa, indywidualna, w parach


ŚRODKI DYDAKTYCZNE (pomoce, materiały): podręcznik „Welcome 3”
E. Gray, V. Evans, tablica, kreda, magnesy, karteczki z rozsypanką wyrazową


PRZEBIEG LEKCJI:

1) Sprawy organizacyjne (przywitanie, sprawdzenie listy obecności).

2) Podanie tematu i celu lekcji – nauczyciel zapisuje temat na tablicy, uczniowie przepisują do zeszytów.

3) Realizacja tematu:
a) nauczyciel zapisuje na tablicy czasownik „must” – wyjaśnia znaczenie i różnicę między formą twierdzącą a przeczącą, podaje przykłady. Uczniowie zapisują krótką notatkę do zeszytu;
b) nauczyciel wyjaśnia uczniom znaczenie słów związanych z ochroną środowiska; uczniowie przystępują do wykonywania zad.10 ze str. 80 St.B. – uzupełniają luki w zdaniach czasownikiem „must” lub „mustn’t” (praca indywidualna);
c) nauczyciel wyjaśnia uczniom nowe słowa, następnie uczniowie wykonują zad.12 ze str.81 St.B. – układają po 3 zdania z czasownikiem „must” i „mustn’t” (praca indywidualna);
d) nauczyciel rozdaje uczniom koperty z rozsypaną wyrazową – uczniowie układają zdania z czasownikiem „must” / „mustn’t”, następnie przyczepiają magnesami do tablicy słowa w odpowiedniej kolejności (praca w parach, praca zbiorowa);


dodatkowe zadanie:

e) zad.11 ze str.81 St.B. – uczniowie czytają tekst i wybieraja właściwą odpowiedź na podane pytania.

4) Podsumowanie lekcji – nauczyciel ocenia aktywność uczniów.
5) Zadanie pracy domowej.
Przygotuj plakat związany z ochroną środowiska pod hasłem: „We must protect our planet”. Plakat wykonaj dowolną techniką na szarym papierze. Termin: do 10 IV 2014r. (czwartek).

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.