Katalog

Magdalena Dynkiewicz, 2016-06-01
Chełm

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego w kl.II gimnazjum

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

kl. II b gimnazjum


Nauczyciel: Magdalena Dynkiewicz


TEMAT: Movie technology – czytanie ze zrozumieniem.

CELE

Cel główny:
- poznanie techniki egzaminacyjnej „finding specific information”

Cele operacyjne:
- uczeń potrafi umieścić na osi czasu nowe słowa związane z historią kinematografii
- uczeń potrafi odnaleźć w tekście właściwe informacje
- uczeń potrafi zastosować poznaną technikę egzaminacyjną „finding specific information” (wyszukiwanie w tekście kluczowych informacji)
- uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania do tekstu
- uczeń potrafi utworzyć nowe słowa za pomocą przyrostków „-er”, „-or”

METODY: audiolingwalna, komunikacyjna, podająca, zajęć praktycznych


FORMY PRACY: zbiorowa, indywidualna, w parach


ŚRODKI DYDAKTYCZNE (pomoce, materiały): podręcznik „English Plus 3”
Sheila Dignen, Emma Watkins; magnetofon, płyta; tablica


PRZEBIEG LEKCJI:

1) Czynności organizacyjne (przywitanie, sprawdzenie listy obecności).
2) Sprawdzenie pracy domowej.
3) Podanie tematu i celu lekcji – nauczyciel zapisuje temat na tablicy, uczniowie przepisują do zeszytów.
4) Realizacja tematu:
a) Ex.1 p.70 St. B. – poznanie słów związanych z historią kina
i zaznaczenie ich na osi czasu;
b) Wysłuchanie tekstu o początkach kinematografii i sprawdzenie poprawności odpowiedzi;
c) Zapoznanie uczniów ze strategią egzaminacyjną „finding specific information” (wyszukiwanie w tekście kluczowych informacji);
d) Odpowiadanie na pytania do tekstu. Zapisanie odpowiedzi na tablicy;
e) Ex.3 p.70 St.B. – wyjaśnienie pojęcia „suffix”, odnajdywanie
w tekście słów utworzonych za pomocą przyrostków „-er, „-or”
- zapisanie ich w zeszycie;
f) Ex.4 p.70 St.B. – dopisanie do podanych definicji odpowiednich rzeczowników kończących się przyrostkami „-er” lub „-or”;
g) Nauczyciel zapisuje na tablicy pytania - uczniowie w parach na nie odpowiadają:
- Do you prefer going to the cinema or watching DVDs?
- Who are the most popular Polish directors and actors?
- What is your the most favourite film?
h) Sprawdzenie odpowiedzi.

Dodatkowe zadania:

a) Ex.4 p. 52 WB – uczniowie uzupełniają luki w zdaniach za
pomocą odpowiednich przedrostków;
b) Tłumaczenie wybranych słów, wyrażeń, zdań z tekstu: „Moving
pictures: technology and the movies”;

i) Podsumowanie lekcji – nauczyciel ocenia aktywność uczniów;
j) Zadanie pracy domowej
- Naucz się odpowiadać na pytania z zad. 2 ze str. 70 St.B.
Dla chętnych
- Przygotuj ustną prezentację w formie krótkiego referatu na temat
swojego ulubionego filmu (6 czerwca – czwartek).

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.