Katalog

Aleksandra Mansel, 2016-06-01
Mysłowice

Język angielski, Konspekty

Be better at English. Jak być lepszym z j. angielskiego.

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Data:
Nauczyciel:
Klasa: V SP
Czas: 45 minut
Temat: Be better at English. (Jak) Być lepszym z j. angielskiego.

Cel zadaniowy jednostki lekcyjnej:
1. Omówienie wyników testu sprawności językowych- mocne i słabe strony
2. Przypomnienie niektórych strategii rozwiązywanie zadań na testach
3. Doskonalenie sprawności czytania i pisania z uwzględnieniem ćwiczeń "gimnastyki mózgu"
Cele operacyjne:
1. Uczeń zna swoje mocne i słabe strony- analizuje wyniki testu, poprawia swoje błędy, itp.
2. Uczeń czyta i analizuje tekst- wyszukiwanie prostych informacji szczegółowych w tekście
3. Uczeń układa proste zdania na temat obrazka i swojej klasy.
4. Uczeń rozwija sprawności językowe w sposób sprzężony- czytanie, słuchanie, pisanie
Treści z podstawy programowej:
1. Tematyka- życie rodzinne i towarzyskie
2. Uczeń reaguje na polecenia
3. Uczeń przetwarza tekst słyszany i pisany
4. Uczeń zapisuje informacje z tekstu słyszanego i pisanego
5. Uczeń dokonuje samooceny
6. Uczeń współdziała w pracy na lekcji
7. Uczeń posiada świadomość językową
Metody nauczania:
1. Metoda komunikacyjna
2. Metoda podająca- objaśnienia, instruktarz


Techniki pracy:
1. czytanie- technika scanning'u, czytanie ciche, określanie zdań jako prawdziwe/ fałszywe
2. pisanie- uzupełnianie luk w zdaniach, układanie samodzielnych zdań
3. budowanie własnych wypowiedzi ustnych/ pisemnych jako reakcja na konkretną sytuacje językową- pytania bezpośrednie nauczyciela
4. monitoring pracy uczniów
Formy pracy i interakcji: praca frontalna nauczyciela, praca ucznia: indywidualna, w parach,
Środki dydaktyczne:
Podręcznik " Hot Spot 2", str. 33 i ćwiczenia str. 23, ilustracja, teksty

PRZEBIEG LEKCJI:

1. Rozpoczęcie zajęć:
- Przywitanie, czynności organizacyjne
- Podanie tematu lekcji i jego wyjaśnienie, podanie ogólnych celów lekcji

2. Faza instruktarzowa
- Rozdanie testów, zapoznanie uczniów z jego wynikami, omówienie najczęściej występujących trudności i ich przyczyn

3. Faza zadaniowa I- czytanie
- Przypomnienie zasad tworzenia stopnia wyższego i najwyższego przymiotników w j. angielskim (zapis pomocniczy na tablicy)
- Objaśnienie techniki czytania- scanning
- Uczniowie czytają tekst i analizują zdania w części zadaniowej.
- N-l monitoruje pracę uczniów, naprowadza
- Sprawdzenie odpowiedzi z całą klasą

4. Faza ćwiczeń śródlekcyjnych
- Uczniowie wykonują ćwiczenia wg. instrukcji nauczyciela
- Typy ćwiczeń: krążenie szyją, "wypady", "aktywna ręka", "sowa"
Cel: odblokowanie przepływu krwi do mózgu, rozluźnienie mięśni kręgosłupa, poprawa koncentracji

5. Faza zadaniowa II- pisanie
- Uczniowie w pracują w parach nad uzupełnieniem zdań do ilustracji
- Uczniowie sprawdzają swoje odpowiedzi porównując je ze wzorem- słuchanie
- Uczniowie tworzą własne zdania na temat klasy, opisują swoich kolegów

6. Faza zamykająca
- Ustna prezentacja zdań- warunkowo ( timing )
- Krótkie podsumowanie
- Zadanie pracy domowej: Napisz trzy zdania w których porównasz się z kolegami z klasy.
- Pożegnanie, pytania indywidualne uczniów
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.