Katalog

Justyna Pekar, 2016-05-31
Brzeg

Język niemiecki, Konspekty

Mieszkanie - zawody klasowe.

- n +

Temat: Mieszkanie.- Zawody klasowe.

Cele ogólne:
• kształcenie umiejętności poprawnego czytania
• rozwijanie umiejętności rozumienia tekstu czytanego
• kształcenie umiejętności poprawnego formułowania wypowiedzi
• kształcenie umiejętności pisemnego formułowania krótkiej wypowiedzi pisemnej
• kształcenie umiejętności samodzielnej pracy
• kształcenie umiejętności pracy w grupach oraz w parach
Cele szczegółowe:
Uczeń:
• potrafi nazwać po niemiecku meble i inne przedmioty znajdujące się w pokoju
• zna przyimki miejsca
• potrafi poprawnie wykorzystać poznane słownictwo
• wyszukuje w tekście określoną informację
• potrafi w tekście słuchanym wyszukać potrzebne informacje
• potrafi opisać pomieszczenie
• potrafi udzielić informacji, co, gdzie się znajduje
Formy pracy: plenum, praca indywidualna, praca w parach, praca w grupach
Środki dydaktyczne: tablica, losy, fiszki, sześciany, piłeczki, autka, mebelki dla lalek, kopie z zadaniami dla uczniów, karty odpowiedzi dla grupy sprawdzającej
Klasa: 2a (grupa)
Nauczyciel: mgr Justyna Pekar
Data: 10.05.2016


L.P. Przebieg lekcji Czas
(min) Forma socjalna Materiały
1. Sprawy organizacyjne. Sprawdzenie obecności. 3 plenum
2. Rozgrzewka językowa. Nauczyciel pokazuje obrazki i zadaje pytania dotyczące tematu, np.: Was ist das? Ist das ein Tisch? Ist das ein Liegestuhl oder ein Drehstuhl? 5 plenum Fiszki, mebelki
3. Nauczyciel podaje cele lekcji i zapisuje temat lekcji na tablicy „Wohnen- Klassenwettbewerb”. 3 plenum Tablica
4. Losowanie grup (trzy kolory: grün, blau, gelb)
i wyjaśnienie zasad zawodów klasowych. 10 plenum Losy
5. Start:
Zadanie 1: dwie osoby z każdej grupy podchodzą do tablicy, losują 5 fiszek, muszą je podpisać
i dopasować rodzajnik określony.
Grupa sprawdzająca liczy poprawne odpowiedzi. 5 pary tablica, fiszki, magnesy
6. Zdanie 2: dwie osoby z grupy podchodzą do stolika, na którym ustawione są sześciany i autka, na drugim stoliku stoją kubeczki i leżą guziki, na kolejnym leżą książki i linijki. Przedmioty należy ułożyć zgodnie z opisem.
Grupa sprawdzająca liczy poprawne odpowiedzi. 5 pary karty z opisem, sześciany, autka, kubeczki, guziki, książki i linijki.
7. Zadanie 3: dwie osoby z grupy podchodzą do stolika, losują zadanie z 4 możliwości. Jeden uczeń czyta 5 zdań, drugi musi ułożyć meble na planie pokoju według opisu.
Grupa sprawdzająca liczy poprawne odpowiedzi. 10 pary karty ze zdaniami, mebelki, plany pokoju
8. Zadanie 4: Zadanie dla całej grupy. Przedstawiciel losuje 1 z 4 możliwych kart. Wszyscy w grupie pisemnie uzupełniają luki w tekście: przyimek miejsca i rodzajnik określony lub sam przyimek miejsca lub uzupełnić piętra w domu.
Grupa sprawdzająca liczy poprawne odpowiedzi. 5 grupy karty z zadaniami
9. Grupa sprawdzająca dodaje punkty uzyskane przez grupy w 4 zadaniach i ogłasza wyniki.
3 grupy karty kontrolne, karta punktów
10. Nauczyciel ocenia aktywność i zaangażowanie uczniów w zajęcia. 3 plenum

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.