![]() |
![]() |
Katalog Monika Russa, 2016-05-18 Ryki Język rosyjski, Konspekty Konspekt lekcji j. rosyjskiego w kl. IV- "Poznajmy się"- praca z tekstemScenariusz lekcji języka rosyjskiego w kl. IV Klasa: IV Temat lekcji: "Poznajmy się"-praca z tekstem Powiązanie z wcześniejszą wiedzą lub innym przedmiotem: W tekście, z którym uczniowie będą pracować, znajdują się poznane na poprzednich lekcjach formy czasowników i słownictwo. Cele lekcji: - uczeń zna odmianę czasowników жить i роботать i umie stosować ją w zdaniach; - uczeń pamięta znaczenie poznanych wcześniej nazw zawodów; - uczeń potrafi określić główną myśl wysłuchanego tekstu; - uczeń rozumie zadawane po rosyjsku pytania do tekstu; - uczeń potrafi odpowiedzieć po rosyjsku na pytania do tekstu na podstawie wysłuchanych informacji, w razie trudności pomagając sobie czytaniem fragmentów tekstu. Cele sformułowane w języku ucznia: Dzisiaj na lekcji sprawdzimy, czy nauczyliście się już odmieniać czasowniki żyt' i rabotat'. Potem przypomnimy najważniejsze słownictwo, posłuchamy nagrania i będziecie się uczyć odpowiadać na pytania do wysłuchanego tekstu. NaCoBeZu Będę zwracać uwagę, czy: - rozumiecie, o czym opowiada tekst i - czy umiecie odpowiedzieć po rosyjsku na pytania do tekstu. Na następnej lekcji będziecie się uczyć na podstawie tego tekstu opisywać swoją rodzinę. Pytania Kluczowe: Pytania zadawane do treści tekstu: Kim jest...? Gdzie mieszka...? Gdzie pracuje....? Metody nauczania i formy pracy z uczniem: metoda ćwiczeniowa (praca z podręcznikiem); praca z całą klasą i praca indywidualna uczniów. Forma sprawdzenia osiągnięcia celu: Odpytanie z odmiany, zadawanie pytań i słuchanie wypowiedzi uczniów, monitorowanie aktywności uczniów. Materiały i pomoce dydaktyczne: Podręcznik „Stupieni” do kl. 4, płyta CD do podręcznika Przebieg lekcji: 1. Praca z całą klasą – podanie celów lekcji w języku ucznia. 2. Praca z całą klasą- uczniowie razem z nauczycielem chórem odmieniają czasowniki. 3. Praca indywidualna uczniów- osoby chętne (max. 10 osób) odpowiada na ocenę z odmiany, klasa słucha i sprawdza poprawność odpowiedzi. 4. Praca z całą klasą- nauczyciel wymawia rosyjskie słówka, uczniowie je tłumaczą. 5. Praca z całą klasą: nauczyciel każe otworzyć podręczniki i przeczytać tytuł tekstu, a następnie go przetłumaczyć i spróbować zgadnąć, o czym jest tekst. 6. Praca indywidualna uczniów: Słuchanie całego nagrania. Następnie uczniowie określają, o czym opowiadał tekst. 7. Praca indywidualna uczniów: Ponowne słuchanie fragmentów tekstu. Nauczyciel zatrzymuje nagranie po krótkich fragmentach i zadaje do nich pytania po rosyjsku, uczniowie odpowiadają. Jeśli uczniowie nie będą umieli odpowiedzieć na jakieś pytanie, mogą poszukać odpowiedzi w zapisie tekstu w podręczniku 8.Podsumowanie lekcji: a) Pytania o uczniów: Dla kogo tekst był łatwy/trudny do zrozumienia? Dla kogo lekcja była łatwa/trudna? b) Zadanie pracy domowej- Naucz się czytać tekst ze stron 104-105. c) Ocenienie plusami aktywności uczniów. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |