|
|
Katalog Anna Stawicka, 2016-05-18 Rumia Język angielski, Scenariusze Scenariusz zajęć otwartych języka angielskiego w szkole podstawowejScenariusz zajęć otwartych języka angielskiego Uczestnicy: uczniowie klas 4-6 wraz z rodzicami. Temat: Domowe zabawy z językiem angielskim, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Cele ogólne: • zachęcanie rodziców do uczenia się języka angielskiego z dzieckiem • zachęcanie uczniów do nauki języka poprzez zabawę Cele operacyjne: • uczestnicy znają nazwy wybranych produktów spożywczych Metody pracy: metoda aktywizująca - zabawa dydaktyczna, metoda oglądowa, metoda praktyczna, pantomima, Communicative approach. Formy pracy: praca w parach, praca zespołowa, praca indywidualna, Środki dydaktyczne: ilustracje (bananas, water, milk, orange juice, cheese, apples, biscuits, spaghetti, fish, chips), karty wyrazowe, karty pracy, komputer z dostępem do sieci internetowej, myszka bezprzewodowa, koszyk z produktami spożywczymi, plakat z produktami spożywczymi, kartka z wyciętą dziurką od klucza, magnesy. Przebieg zajęć: • część organizacyjno-porządkowa, przedstawienie celów lekcji • rozgrzewka językowa Uczestnicy przedstawiają się (What`s your name? I`m…, My name`s…). N-l wprowadza nazwy produktów spożywczych za pomocą ilustracji oraz kart wyrazowych umieszczanych na tablicy. [5`] • część zadaniowa 1. N-l wprowadza nazwy produktów spożywczych (za pomocą ilustracji: bananas, water, milk, orange juice, cheese, apples, biscuits, spaghetti, fish, chips) 2. Zabawa Zapamiętaj kolejność: Uczestnicy powtarzają nazwy produktów spożywczych umieszczonych na tablicy. N-l odwraca obrazki kolejno po jednym. Uczestnicy starają się powtarzać z pamięci kolejne nazwy aż wszystkie obrazki będą zasłonięte. Uczniowie dopasowują karty wyrazowe i umieszczają je na tablicy. [Uczniowie mogą narysować sobie obrazki na kartkach, na odwrocie zapisać wyraz. Układać w kolejności od najmniej do najbardziej lubianego i budować zdania: I like… I don`t like…] 3. Poster activity – looking through a keyhole. Przesuwamy kartkę po plakacie z nazwami produktów spożywczych i podglądamy przez dziurkę od klucza fragment produktu – uczeń zgaduje co to jest w j. angielskim [w domu rodzic z uczniem zamiast plakatu mogą wykorzystywać ilustracje w podręczniku w celu powtórzenia słownictwa] What`s this? It`s a… 4. Samodzielnie wykonane fiszki-kartki: n-l rozdaje uczestnikom kartki ze zwrotami w j. angielskim i j. polskim. Uczestnicy umieszczają karty tak, by zwroty w j. angielskim były widoczne. Na zmianę w parach tłumaczą zwroty. Jeśli zrobią to poprawnie, to zabierają kartkę dla siebie. Wygrywa ten, kto po przetłumaczeniu ma więcej kart. [zwroty: słówka z zajęć oraz What`s this? It`s a fish. Have you got some cheese? Yes, I have. I like milk. I don`t like chips]. 5. A picnic: uczestnicy kolejno zamykają oczy i wyciągają produkty z koszyka, odgadują co to jest. Gdy koszyk jest pusty, n-l pyta: Have you got…? [po zakupach – wypakowujemy produkty z torby, nazywamy – food, clothes] 6. Pantomima w restauracji: Uczestnicy wyobrażają sobie, że są w restauracji za granicą. Rodzic ma chore gardło, więc dziecko musi zamówić produkty za niego. Próbuje pokazać dziecku jaki produkt ma na myśli. Dziecko przekazuje zamówienie kelnerce: np. Can I have some chips, please? 7. A very hungry monster – It wants to eat… Dziecko rysuje i mówi, czym nakarmiło potwora. 8. Clap once if true/Clap twice if false. N-l pokazuje obrazek i nazywa to co jest na nim przedstawione (produkt spożywczy) – uczestnicy oceniają – prawda, fałsz [5`] • Podsumowanie wyników pracy: sprawdzenie co uczestnicy zapamiętali z lekcji, ewaluacja zajęć (ankieta). • Pożegnanie. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |