Katalog

Elżbieta Tomczak, 2016-03-17
Pułtusk

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji z języka angielskiego w klasie maturalnej

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

NAUCZYCIEL: nauczyciel języka angielskiego
KLASA: maturalna
ILOŚĆ GODZIN TYGODNIOWO :
DATA:
CZAS TRWANIA JEDNOSTKI LEKCYJNEJ: 2 godziny lekcyjne
TEMAT LEKCJI : People and their jobs. Powtórzenie słownictwa związanego z pracą.
Realizacja podstawy programowej:
Rozumienie wypowiedzi: Uczeń rozumie słuchane teksty: znajduje określone informacje, określa kontekst sytuacyjny; stosuje strategie komunikacyjne i kompensacyjne w celu zrozumienia tekstu zawierającego nieznane słowa
Tworzenie wypowiedzi: Uczeń opowiada o zawodach innych osób; wyraża i uzasadnia swoje opinie na temat najważniejszych aspektów wykonywanego zawodu, mówi o planach i intencjach na przyszłość
Reagowanie na wypowiedzi: Uczeń uczestniczy w rozmowie: wyraża i uzasadnia swoje opinie na temat dobrych i złych stron wykonywania wybranego zawodu
Przetwarzanie wypowiedzi: uczeń przekazuje w języku obcym informacje zawarte w tekście obcojęzycznym
CELE LEKCJI :
- wdrażanie uczniów do pracy zespołowej w parach i do aktywnej postawy na zajęciach.
- utrwalenie słownictwa związanego z nazwami zawodów, ich charakterystyką
- rozumienie treści filmu w wersji anglojęzycznej
-rozwijanie umiejętności słuchania

FORMY PRACY:
• praca z całą klasą
• praca w parach/grupach
• Praca indywidualna


TECHNIKI:
• przegląd rozdziału (scanning);
• test luk
• słuchanie ;

POMOCE, MATERIAŁY , ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• Podręcznik – repetytorium maturalne z języka angielskiego.
• magnetofon i kaseta CD
• karteczki do pracy w parach
• Płyta DVD z filmem
• Tablica


Przebieg lekcji:
1. Sprawdzenie obecności.
2. Zapoznanie uczniów z celami lekcji- nacobezu i co sprawdzę:
• Znajomość nazw zawodów i ich krótką charakterystykę
• krótką opinię na temat dowolnego zawodu( advantages and disadvantages)
• umiejętność słuchania i relacjonowania
• pracy w parze

3. Rozgrzewka językowa i wprowadzenie do tematu lekcji
• Uczniowie zapoznają się z tematyką rozdziału- scanning
• Obejrzenie fr filmu( dowolny fr. filmu o pracy w dowolnym zawodzie) i pytania nauczyciela: Warm up np:

1. Where does she/he work?
2. What is sh/he responsible for?
3. Would you like work as a……………….?

4. Zapisanie tematu lekcji: People and their jobs. Powtórzenie słownictwa związanego z pracą
5. Praca z podręcznikiem- ćwiczenia utrwalające słownictwo dotyczące nazw zawodów, przymiotniki oceniające. Praca indywidualna.
6. Praca w parach:
- określanie dobrych i złych stron wykonywania określonego zawodu.


- relacjonowanie wydarzeń(wykorzystanie słownictwa z lekcji). Układanie historyjki z użyciem wyrazów
Film director
Shoot the comedy
Actress
Beautician


7. Nauczyciel zadaje pracę domową- napisanie listu motywacyjnego.
8. Podsumowanie i ocena lekcji
Wyświetleń: 20


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.