Katalog

Anna Jaruga, 2016-03-17
Wołów

Zajęcia zintegrowane, Sprawozdania

Sprawozdanie z konkursu plastycznego

- n +

Sprawozdanie z konkursu plastycznego – edukacyjnego p.t. „Radosny uśmiech – radosna przyszłość”
Przeprowadzonego w klasach drugich w Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu Dolnym

Konkurs plastyczno - edukacyjny „Radosny uśmiech - radosna przyszłość” realizowany był w ramach działań zespołu prozdrowotnego w kwietniu i maju 2015 r w klasach drugich. Celem konkursu było dostarczenie dzieciom oraz ich rodzicom informacji i wskazówek dotyczących wyrobienia nawyku higieny jamy ustnej, pokazanie prawidłowych sposobów jej pielęgnowania oraz podniesienie wśród dzieci odpowiedzialności za dbanie o higienę jamy ustnej. Dzięki oglądnięciu filmu, omówieniu go i przygotowaniu prac plastycznych, dzieci mogły lepiej zrozumieć jak ważna jest systematyczna pielęgnacja jamy ustnej oraz zdrowe odżywianie , aby radosny uśmiech trwał przez całe życie.
Konkurs realizowany był przy współudziale pielęgniarki szkolnej i rodziców. Wychowawcy klas II w swoich klasach mieli możliwość przeprowadzenia zajęć w oparciu o obejrzany film pt. "Doktor Ząbek i legenda Zębolandii". Uczniowie na zajęciach poznali znaczenie takich pojęć jak: osad nazębny, nić dentystyczna, bakterie, ubytki, fluor oraz poznali prawidłowe sposoby pielęgnowania zębów i dziąseł. Rozmowa kierowana poprowadzona po prelekcji filmu pozwoliła na ugruntowanie wiedzy dotyczącej dbałości o higienę jamy ustnej. Nauczyciele udzielili uczniom wyczerpujących odpowiedzi na pytania związane z treściami zawartymi w filmie.
Po omówieniu zagadnień dotyczących higieny jamy ustnej uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Radosny uśmiech – radosna przyszłość”, na przygotowanie prac otrzymali 2 tygodnie czasu. Prace mogły być tworzone dowolną metodą. Zebrałyśmy 39 plakatów wykonanych głównie kredkami, była też praca wyklejana plasteliną.
Wspólnie z pielęgniarką szkolną wyróżniłyśmy 10 plakatów, a wśród nich 3 najlepsze. Wybrane prace były nie tylko starannie wykonane, ale zawierały dokładne instrukcje pielęgnacji jamy ustnej, jedna praca była w formie komiksu, wszystkie bardzo wiarygodnie zachęcały do dbania o radosny uśmiech.
I miejsce -
II miejsce -
III miejsce –
Uczniowie wyróżnieni:

Wyniki ogłosiłyśmy wspólnie z pielęgniarką szkolną, która przeprowadziła krótką pogadankę , wszystkie dzieci otrzymały też skromny upominek za swoją pracę. Natomiast osoby wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody , które zostały oficjalnie wręczone w dniu 1 czerwca 2015 roku podczas apelu szkolnego. Wszystkie prace zostały wystawione na szkolnym korytarzu i są chętnie oglądane i omawiane przez wszystkich uczniów naszej szkoły.
Organizator: Anna Jaruga, Wioletta Duzel
Wyświetleń: 13


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.