Katalog

Beata Feńczak, 2016-01-14
Nowogard

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji j. angielskiego dla kl.IV SP z elementami oceniania kształtującego.

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Klasa : IV a
Nauczyciel: Beata Feńczak
Data : 13.02.2015
Temat : Określanie przynależności w kontekście wysłuchanych tekstów. (Possesions)
Cele lekcji :
- uczeń rozumie znaczenie nowych słów związanych z posiadanymi rzeczami oraz potrafi z pamięci wymienić co najmniej pięć takich przedmiotów w języku angielskim.
- uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.
Metody: metoda podawcza, metody aktywizujące ( karty obrazkowe, mapa pojęciowa).
Formy pracy: praca z całą klasą, indywidualna oraz praca w parach.
Materiały dydaktyczne: podręcznik „Team Up1”, karty obrazkowe, magnetofon, płyta CD.
Przebieg lekcji:
1.Wstęp:
- N wita uczniów: Good morning, how are you today?

- sprawdzenie obecności,

- sprawdzenie pracy domowej (ćw. 1,str.41 – jako obowiązkowe dla wszystkich)- ocena koleżeńska.

- przedstawienie celów lekcji oraz istotnych kwestii, na które N będzie zwracał uwagę w trakcie lekcji :
*czy rozumiem słowa określające nazwę przedmiotów,
*czy prawidłowo je wymawiam,
*czy potrafię prawidłowo odpowiedzieć na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu

- zapisanie tematu lekcji i celów na tablicy.

2. Rozwinięcie:
- prezentacja słów z a pomocą kart obrazkowych, cała klasa powtarza za N.
- ćwiczenie 1,str.50 w podręczniku – UU samodzielnie podpisują obrazki symbolizujące przedmioty szkolne wyrazami z ramki. Na koniec N włącza nagranie (CD1:69) i sprawdza poprawność z całą klasą.
- N rysuje na tablicy mapę pojęciową z tłumaczeniem, UU przepisują mapę do zeszytów. N sprawdza poprawności wymowy oraz ilości zapamiętanych słów poprzez zmazanie angielskiej nazwy (podział na dwie grupy- która udzieli więcej poprawnych odpowiedzi) - N poleca metodę fiszek do nauki słówek w domu (znaczenie i pisownia)
- ćwiczenie 2, str. 50.w podręczniku - słuchanie ze zrozumieniem.
- odpowiadanie na pytania dotyczące słuchanego tekstu – najpierw w formie testu, a następnie sprawdzenie z całą klasą na zasadzie głosowania.

3. Zakończenie

- ewaluacja: sprawdzenie celów lekcji:
- N prosi wybrane osoby o wymienienie 5 nazw rzeczy.

Zdanie podsumowujące: „Na dzisiejszej lekcji nauczyłem się………….”
N pyta o osiągnięcie celów: osoby na tak – podnoszą do góry ołówek, na nie – książkę.

- zadanie pracy domowej – U do wyboru: ćw. 3, str. 42 lub 6, str. 43.

- Pożegnanie: Goodbye, have a nice day.
Wyświetleń: 99


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.