Katalog

Zofia Łapińska, 2015-12-10
Łobżenica

Język angielski, Konspekty

Scenariusz lekcji języka angielskiego - klasa I.

- n +

SCENARIUSZ ZAJĘĆ
I.DATA:
II. PRZEDMIOT – język angielski
III. SZKOŁA – Szkoła Podstawowa
IV. KLASA – I d
V. NAUCZYCIEL – Zofia Łapińska
VI. TEMAT LEKCJI – My face. Powtórzenie kolorów i części twarzy. Ćwiczenia w opisywaniu wyglądu twarzy.
VII. CELE OPERACYJNE, UCZEŃ:
 zna części twarzy;
 zna nazwy kolorów;
 pamięta polecenia;
 opisuje poszczególne części twarzy misia;
 pamięta słowa piosenki i rymowanki;
 śpiewa piosenki i recytuje rymowanki;
VIII. KLUCZOWE SŁOWNICTWO:
 nazwy kolorów: red, green, blue, brown, purple, pink, orange, yellow;
 nazwy części twarzy: eyes, ears, a face, a nose, hair, a mouth;
 polecenia: sit down, stand up, look, listen, open your book, close your book, hold up a pencil, quiet please, stop, jump;
IX. KSZTAŁCONE SPRAWNOŚCI:
 słuchanie,
 mówienie,
X. METODY I TECHNIKI PRACY
 metoda komunikacyjna,
 metoda Total Physical Response,
 Audiolingual Method- drilling
 metody aktywizujące – gry i zabawy
 metoda praktyczna;
XI. FORMY ORGANIZACYJNE PRACY UCZNIÓW:
 zbiorowa, indywidualna, w parach;


XII. ŚRODKI DYDAKTYCZNE
 CD 1;
 torba;
 karty obrazkowe z częściami twarzy i kolorami;
 wycięte karty z częściami twarzy;
 odtwarzacz CD,
 karta pracy

XIII. PODSTAWA PROGRAMOWA
 2.1. rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje;
 2.2. nazywa obiekty w najbliższym otoczeniu;
 2.3. recytuje wierszyki i rymowanki, śpiewa piosenki z repertuaru dziecięcego;

XIV. PROGRAM NAUCZANIA

JA -witanie się,
-wskazywanie i opisywanie części ciała,
-kolory,
-części ciała Hello! Bye!
MOJE ZABAWY
-nazywanie kolorów, pytanie o kolory,
-kolory -What colour is it?
MOJA
SZKOŁA
-nazywanie przyborów szkolnych,
-reagowanie na polecenia nauczyciela,
-wydawanie prostych poleceń, -przybory szkolne,
-nazwy prostych czynności związanych z aktywnością -Listen!....

PRZEBIEG ZAJĘĆ
CZĘŚĆ WSTĘPNA
1. Czynności organizacyjno-porządkowe:
a) przywitanie,
b) sprawdzenie obecności,
c) zaśpiewanie piosenki na powitanie,
d) określenie celów lekcji;
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA
2. Uczniowie utrwalają nazwy poleceń. Nauczyciel prosi uczniów do części klasy z dywanem. Nauczyciel wydaje polecenia. Następnie chętny uczeń wydaje polecenia.
3. Powtórzenie wspólnie z nauczycielem rymowanki
„One, Three - Look at me
Three, Five - I want to drive
Five, seven - How is Kevin?
Seven, nine – Kevin is fine.”
ĆWICZENIA
4. Uczniowie utrwalają nazwy kolorów poprzez różne zabawy:
• Yes!/No! –Zadaniem uczniów jest głośno powiedzieć: Yes!, jeśli obrazek ilustruje wypowiadane przez nauczyciela słowo. Jeśli obrazek nie przedstawia tego słowa, dzieci głośno mówią: No!.
• zarecytowanie rymowanki:
„Red, Green, yellow, blue
Pencils, pens and rubbers too”
• zabawa: Jaką masz kartę? – uczniowie otrzymują karty z kolorami i przekazują je sobie w czasie piosenki. Kiedy n-l zatrzyma piosenkę i powie Stop!, n-l pyta: Who’s got a green picture? Uczeń, który ma dana kartę, podnosi ją wysoko do góry.
5. Uczniowie utrwalają nazwy części twarzy poprzez różne zabawy:
• Co jest w torbie? – N-l wkłada do torby jeden obrazek. Zadaniem uczniów jest odgadnąć co jest w środku.
• Zabawa: What’s missing? – N-l wskazuje części swojej twarzy, ale za każdym razem zapomina o jakimś jej fragmencie. Dzieci nazywają pominiętą część twarzy.
• Zaśpiewanie piosenki
„My eyes, my ears, my mouth, my nose.
This is my face and this is my hair.”

PRODUKCJA JĘZYKOWA
6. Uczniowie układają twarz z kart zgodnie z instrukcja nauczyciela, a następnie ją opisują z pomocą nauczyciela.
7. Uczniowie kolorują elementy twarzy zgodnie z nagraniem. Następnie wspólnie z nauczycielem opisują twarz.
CZĘŚĆ KOŃCOWA
8. Podsumowanie zajęć. Ocena pracy uczniów.
9. Zadanie pracy domowej i pożegnanie.
10. Zaśpiewanie piosenki na pożegnanie.
Wyświetleń: 228


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.