![]() |
![]() |
Katalog Edyta Szulik, 2015-10-16 Tychy Język angielski, Konspekty Podsumowanie i utrwalenie wiadomości dotyczących czasu przeszłego Past Simple.HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA KONSPEKT ZAJĘĆ LEKCYJNYCH Czas Past Simple Data : Przedmiot : język angielski Klasa : Czas trwania : 45 minut Miejsce zajęć: Prowadzący : Hospitujący : Temat : Podsumowanie i utrwalenie wiadomości dotyczących czasu przeszłego Past Simple. Metody i techniki pracy: praca z kartą zadań nr 1 i 2 Formy pracy: praca indywidualna, praca w parach Środki dydaktyczne: karty pracy, zabawa dydaktyczna, karta samooceny ucznia Typ lekcji: lekcja powtórzeniowa Dział programu: Czas przeszły prosty ( Past Simple ) Cele lekcji: Cel ogólny : - utrwalenie czasu przeszłego Past Simple Cele operacyjne: Uczeń : - potrafi określić zastosowanie czasu Past Simple, - zna budowę zdań twierdzących, pytających i przeczących, - potrafi zastosować krótkie odpowiedzi na pytania, - potrafi rozpoznać czasowniki regularne i nieregularne poznane na zajęciach, - potrafi czytać nowy tekst ze zrozumieniem, - potrafi wyłonić z tekstu potrzebne informacje, - zna określniki czasu Past Simple, - potrafi opisać czynności, które wykonywał wczoraj, w zeszłym tygodniu, itd. ... Planowany przebieg lekcji : I. Część wstępna : 1. Powitanie uczniów. 2. Podanie tematu i celu lekcji. II. Realizacja tematu lekcji: 1. Rozgrzewka językowa – uczniowie losują czasowniki napisane na paskach papieru i podają ich formy przeszłe jednocześnie podając informację czy dany czasownik jest regularny czy nieregularny. 2. Uczniowie przypominają zasady użycia czasu Past Simple oraz strukturę zdań twierdzących, przeczących i pytających. 3. Kalambury – ochotnicy otrzymują od nauczyciela zdania w czasie przeszłym napisane na paskach papieru – ich zadaniem jest przedstawienie zdań za pomocą gestów, zaś zadaniem reszty grupy jest ich odgadnięcie. np. He ate an apple. She went to school. itp. 4. Ćwiczenie utrwalające ( karta pracy nr 1) – zadaniem uczniów jest zbudowanie zdań twierdzących i przeczących na podstawie planu tygodnia Adama. 5. Ćwiczenie sprawdzające rozumienie tekstu ( karta pracy nr 2 ) – zadaniem uczniów jest przeczytanie tekstu pt.: „Sherlock Holmes” , podkreślenie czasowników w formie przeszłej oraz zdecydowanie, które zdania umieszczone pod tekstem są prawdziwe, a które fałszywe. 6. Ćwiczenie utrwalające ( karta pracy nr 2 ) – zadaniem uczniów jest ułożenie z rozsypanki pytań dotyczących uprzednio przeczytanego tekstu, a następnie udzielenie krótkich odpowiedzi na pytania. 7. Praca w parach – zadaniem uczniów jest dopasowanie do polskich nazw określników czasu ich angielskich odpowiedników, a następnie ułożenie 2 zdań o sobie ( twierdzącego i przeczącego ) z wykorzystaniem określników czasu. Określniki czasu należy przygotować uczniom w formie 12 pasków papieru. np. yesterday - wczoraj the day before yesterday - przedwczoraj last year - w zeszłym roku 2 days ago - 2 dni temu 2 years ago - 2 lata temu last week - w zeszłym tygodniu Przykłady zdań: I went to the cinema last week. I didn't play football 2 days ago. III. Podsumowanie lekcji. 1. Uczniowie wypełniają karty samooceny. Karta pracy nr 1 ADAM X √ MONDAY swim in the sea help his mother TUESDAY learn English go to the park WEDNESDAY cook spaghetti play tennis THURSDAY dust the ornaments watch tv FRIDAY clean the house listen to music SATURDAY iron visit his aunt SUNDAY vacuum go shopping On Monday Adam didn’t swim in the sea. He helped his mother. Karta pracy nr 2 Ex. 1. Read the tekst about Sherlock Holmes and decide which of the sentences given below are true ( T ) or false ( F ). SHERLOCK HOLMES Sherlock Holmes was a famous detective. He lived in London in Baker Street over a hundred years ago. Many people visited him with their problems. Sherlock Holmes always helped them. When he wanted to concentrate he played the violin. His best friend was Doctor Watson. They always worked together. TRUE ( T ) or FALSE ( F ) ? 1. Sherlock Holmes wasn’t a detective. 2. Sherlock Holmes lived in Baker Street. 3. Many men and women visited Sherlock Holmes. 4. Sherlock Holmes usually helped people. 5. He played the guitar. 6. Doctor Watson was Holmes’s best friend. 7. Holmes and Watson didn’t work together. Ex. 2. Write questions and short answers : 1. Sherlock Holmes/ live in Oxford Street ?........................................ ...................................... 2. Sherlock Holmes / play the piano? ........................................ ..................................... 3. he / help people? ........................................ ...................................... 4. Holmes and Watson / work together? ........................................ ........................................ KARTA SAMOOCENY UCZNIA PO HOSPITACJI DIAGNOZUJĄCEJ Potrafię : bardzo dobrze dobrze dostatecznie słabo 1. - określić zastosowanie czasu Past Simple, 2. - znam budowę zdań twierdzących, pytających i przeczących, 3. - potrafię zastosować krótkie odpowiedzi na pytania, 4. - potrafię rozpoznać czasowniki regularne i nieregularne poznane na zajęciach, 5. - potrafię czytać nowy tekst ze zrozumieniem, 6. - potrafię wyłonić z tekstu potrzebne informacje, 7. - znam określniki czasu Past Simple, 8. - potrafię opisać czynności, które wykonywałem / łam wczoraj, w zeszłym tygodniu, itd. ... Wyświetleń: 266
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |