Katalog

Joanna Witkowska-Muszyńska, 2015-09-02
Pabianice

Język angielski, Scenariusze

How to prepare for going abroad?

- n +

Temat: How to prepare for going abroad?
Jak przygotować się do wyjazdu zagranicznego?


Cele ogólne:

- wprowadzenie słownictwa z pola semantycznego podróże (słówka, zwroty stosowane przy rezerwacji hotelu, na lotnisku, w recepcji)
- kształtowanie umiejętności porozumiewania się w celu rozwiązania zadania

Cele operacyjne:

1. Wiadomości- Uczeń:

• zna słownictwo z następujących pól semantycznych: podróże, lotnisko, hotel
• wie, jak przygotować wyjazd zagraniczny

2. Umiejętności- Uczeń:

• potrafi współpracować z innymi uczniami w celu wykonania zadania
• potrafi przedstawić rozmowę telefoniczną, dialog na lotnisku i w recepcji
• potrafi samodzielnie ułożyć dialog
• potrafi wykorzystać wiadomości teoretyczne (nowopoznane słownictwo) w praktyce (dialogi)
• potrafi rozwiązywać różnorodne zadania leksykalne
• potrafi wydedukować znaczenie słów i zwrotów na podstawie podanego kontekstu
• w końcowym etapie zajęć potrafi podsumować lekcję i wyraźnie stwierdzić, czego nauczył się w czasie zajęć i czy zamierzony cel został zrealizowany

3. Cele wychowawcze:

• kształcenie umiejętności aktywnej współpracy w parach i grupie
• promowanie umiejętności wzajemnego kształcenia (peer- teaching)
• rozwijanie postawy aktywnej podczas lekcji
• rozwijanie wiedzy o świecie
• kształtowanie tolerancji wobec innych osób i kultur

Metody:

• indywidualna
• aktywizująca: dedukcja (deduction), interakcja w parach (pairwork) i w grupie (groupwork), burza mózgów (brainstorming), odgrywanie ról (drama), peer teaching

Formy:

- praca w kręgu klasowym
- praca w parach
- praca indywidualna

Materiały i środki dydaktyczne:

• prezentacja multimedialna
• laptop
• słuchawki
• zdjęcia
• obrazki stymulujące
• dialogi z książki „Basic Survival”
• nagranie z książki Blockbuster 3
• ćwiczenia przygotowane przez nauczyciela

PRZEBIEG LEKCJI


1. Część organizacyjna

Nauczyciel wita uczniów, sprawdza listę obecności, pracę domową oraz podaje uczniom temat i cel zajęć.


2. Rozgrzewka językowa; wprowadzenie do tematu lekcji
Uczniowie przypominają słówka związane z tematem (uczniowie wspólnie rozwiązują zadania leksykalne z przygotowanej przez nauczyciela prezentacji multimedialnej). Dochodzą do wniosku, że aby prawidłowo przygotować się do wyjazdu zagranicznego, muszą umieć zarezerwować pokój w hotelu, nauczyć się funkcjonować komunikacyjnie na lotnisku
i w hotelu.

3. Prezentacja nowego materiału

Wybrani uczniowie przedstawiają przygotowane wcześniej dialogi. Jeden z nich to rozmowa telefoniczna dotycząca rezerwacji pokoju w hotelu, inny ma miejsce na lotnisku, a kolejny
w recepcji hotelu.

4. Ćwiczenia utrwalające

Na podstawie przedstawionych dialogów uczniowie rozwiązują ćwiczenia leksykalne
(ułożenie dialogu w odpowiedniej kolejności, wypełnianie luk). Następnie uczniowie odczytują rozwiązania, ćwicząc przy tym w parach nowopoznane konstrukcje i zwroty.

5. Ćwiczenie dodatkowe- słuchanie

Zanim wyjedziemy za granicę, powinniśmy poznać kulturę kraju docelowego. W tym celu uczniowie słuchają nagrania na temat zwyczajów kulturowych w różnych krajach i rozwiązują zadania do usłyszanych treści.

6. Podsumowanie, ewaluacja, zadanie pracy domowej.

Nauczyciel ocenia pracę uczniów.
Wspólnie z uczniami nauczyciel próbuje podsumować zajęcia. Podaje pracę domową.


I. PUT THE PHRASES BELOW INTO THE CORRECT ORDER (UŁÓŻ PODANE NIŻEJ FRAGMENTY WE WŁAŚCIWEJ KOLEJNOŚCI):


AT THE AIRPORT

a. Thank you very much.
b. I`m going to Thailand.
c. Next, please. Can I see your passport?
d. Yes, here it is.
e. Where are you going?
f. For how long?
g. For a week.
h. Ok. Have you got a ticket with you?
i. Yes, certainly.
j. You`re welcome! Enjoy your flight!
k. That`s flight 805. You must go this way to a waiting lounge. Here is your boarding card. Seat 83.



II. FILL IN THE BLANKS WITH THESE WORDS (UZUPEŁNIJ LUKI NASTĘPUJĄCYMI SŁÓWKAMI) :

thank you; help; morning; double; booked; bath; reservation

AT A HOTEL


A: Good morning.
B: Good ……… Can I …….. you?
A: Yes, I have a ………….
B: What`s your name?
A: My name is Ann Marshal.
B: Yes, you`re right. You have ……….. a room for two people.
A: Yes, I want a …………. room with a ……………
B: Certainly. For how long?
A: For a week.
B: Of course Madam. Could you please sign here?
A: Certainly, is it all?
B: Yes, it is. Here is your key.
A:………………
B: You`re welcome.
Wyświetleń: 265


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.