![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
AWANS | INFORMACJE | FORUM | Dla nauczyciela | Dla ucznia | LOGOWANIE |
![]() |
![]() |
Katalog Iwona Opas, 2015-09-04 Racibórz Sztuka, Konspekty Scenariusz zajęć z rewalidacji przez sztukę w szkole przysposobiajcej do pracy.SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z REWALIDACJI PRZEZ SZTUKĘ dla kl. II/III Pc Temat: Kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej – Podstawy tworzenia świec Prowadząca: Iwona Opas Data: 30.01.2015 Kl. I Pa Czas trwania zajęć: 2x45 min Cel główny: Rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej poprzez zastosowanie techniki tworzenia świec. Cele szczegółowe: Uczeń: zna i stosuje zasady bezpiecznej pracy podczas tworzenia świeczek zna podstawowe materiały i narzędzia niezbędne do produkcji świeczek zna kolejne etapy tworzenia świeczek odkrywa własne możliwości twórcze potrafi roztopić i zabarwić parafinę potrafi przymocować knot do formy potrafi wykonać świeczkę Metody pracy: pogadanka, pokaz, metoda praktycznego działania Formy pracy: indywidualna Środki dydaktyczne: grill elektryczny, blaszka, plastikowe pojemniki do topienia parafiny, formy plastikowe i sylikonowe, olej, pędzle, parafina, knoty, barwniki, wykałaczki, plastelina, gumki recepturki. Przebieg zajęć: 1. Podanie i objaśnienie tematu oraz celu zajęć. 2. Przygotowanie miejsca pracy. 3. Omówienie zasad BHP. 4. Rozgrzanie grilla elektrycznego. 5. Przygotowanie pojemników z parafiną. 6. Topienie i barwienie parafiny na różne kolory (przypomnienie zasad łączenia kolorów podstawowych w celu uzyskania pochodnego). 7. Natłuszczenie olejem wybranych przez siebie form plastikowych np. walec, stożek, kwadrat, gwiazda. 8. Mocowanie knotów w wybranych formach plastikowych. 9. Odlewanie roztopionej parafiny kolorowymi warstwami zachowując zasadę stygnięcia. 10. Mocowanie knotów w wybranych foremkach sylikonowych np. anioł, szyszka, świerk, ptak, ślimak, misiu. 11. Odlewanie roztopionej parafiny (np. dwoma kolorami) zachowując przy tym krótką zasadę stygnięcia. 12. Wyciąganie z foremek wystudzonych świeczek 13. Wyrównanie nożykiem podstawy świeczek z pomocą nauczyciela. 14. Porządkowanie miejsca pracy. 15. Omówienie efektów pracy oraz zaangażowania uczniów w proces twórczy. Iwona Opas Zgłoś błąd Wyświetleń: 148
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |