Katalog

Karolina Morawska, 2015-07-22
Radom

Język angielski, Konspekty

Słownictwo związane z opisem wyglądu. Konspekt lekcji

- n +

Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
Klasa: VI a
Nauczyciel: Karolina Morawska

Temat: Słownictwo związane z opisem wyglądu.

Cel ogólny: zapoznanie uczniów ze słownictwem związanym
z opisem wyglądu.

Cele szczegółowe:
-uczeń pamięta wszystkie słówka i wyrażenia związane
z opisem wyglądu,
-uczeń potrafi poprawnie powtórzyć oraz zapisać nowe wyrazy,
-uczeń potrafi opisać osobę używając nowego słownictwa.

Metody: burza mózgów, podająca, ćwiczenia językowe.

Formy pracy: praca indywidualna, grupowa, w parach.

Środki dydaktyczne: fotografie znanych osób- wycinki
z gazet, tabelka przygotowana przez nauczyciela dla każdego ucznia.

Przebieg zajęć:

Faza wstępna

1. Przywitanie.
2. Sprawdzenie listy obecności.

Faza realizacyjna

1.Uświadomienie uczniom celu lekcji. Nauczyciel pokazuje obrazki z twarzami znanych osób. Zadaniem uczniów jest zorientować się co będzie tematem lekcji.

2.Aktywizacja uczniów metodą burzy mózgów. Nauczyciel wypisuje słowo appearance na tablicy a następnie zapisuje kolejno pomysły uczniów na słowa związane
z wyglądem. Powstaje lista wyrazów, które opisują wygląd. Nauczyciel uzupełnia listę. Zwraca uwagę uczniów na rzeczowniki i przymiotniki. N-el wyjaśnia znaczenie słów poprzez gesty.

3.Nauczyciel ćwiczy z uczniami wymowę wyrazów. Uczniowie głośno powtarzają słówka a następnie nauczyciel wyjaśnia ćwiczenie zwane human computer, które polega na tym, że uczniowie wybierają słowo, którego wymowa sprawia im trudność i chcą jeszcze raz je usłyszeć. Nauczyciel naśladując komputer powtarza słówko za uczniem tyle razy ile potrzebuje uczeń.

4.Uczniowie pracują w grupach, każdy z nich otrzymuje kartkę z tabelką z wyrazami: height, hair, eyes, build, complexion, face, special features, nose, age. Zadaniem uczniów jest wpisać wyrazy zapisane w zeszycie w odpowiednie miejsce w tabelce. Następnie poszczególne grupy podają odpowiedzi.

5.Uczniowie pracują w grupach, przygotowują opis wyglądu znanej osoby. Następnie czytają opis a pozostali zgadują kim jest ta osoba. Uczniowie z innych grup mogą zadawać dodatkowe pytania dotyczące wyglądu.

Faza podsumowująca

1.Pytania nauczyciela dotyczące słówek. Uczniowie podają synonimy lub antonimy do słowa podanego przez nauczyciela.

2.Nauczyciel podaje pracę domową: uczniowie mają opisać
w zeszycie wybranego członka rodziny.

3.Czynności porządkowe. Pożegnanie.

Wyświetleń: 360


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.