Katalog

Beata Sokołowska, 2015-06-22
Dęblin

Język angielski, Scenariusze

Lekcja otwarta z języka angielskiego - Mothers.

- n +

Scenariusz lekcji otwartej z języka angielskiego
Nauczyciel: Beata Sokołowska

Temat lekcji: Mother’s Day.
Data: 28.05.2015r.
Klas: IV a

Cele ogólne:
 uczeń poznaje słownictwo związane z obchodami Dnia Matki;
 czyta ze zrozumieniem;
 tworzy listę prezentów dla mamy;
 pracuje samodzielnie, w parze lub w grupie.

Cele sformułowane w języku ucznia:
 znam słówka związane z Dniem Matki;
 potrafię zastosować je w ćwiczeniach.

NACOBEZU:
 poprawne posługiwanie się poznanym słownictwem.

Przebieg lekcji:

1.Podanie tematu lekcji poprzez skojarzenie go z datą 26 maja.
2.Przedstawienie celów lekcji w języku ucznia i nacobezu.
3.Prezentacja na tablicy nowego słownictwa: chocolates, family, gift, flower, cake, present, card, bouquet z obrazkami:
•nauczyciel przyczepia na tablicy kartki z wyrazami i obrazkami;
•wybrani uczniowie łączą je w pary na tablicy;
•wspólnie z nauczycielem uczniowie ćwiczą wymowę poznanego słownictwa.
4.Nauczyciel przyczepia na tablicy polskie odpowiedniki słówek, a dyżurny rozdaje kartki ze słownictwem pozostałym uczniom w klasie. (zad.1):
•uczniowie wycinają wyrazy i pracując w parach łącza je z polskimi odpowiednikami;
•wybrany uczeń podchodzi do tablicy i wskazuje poprawną parę wyrazów;
•uczniowie wklejają swoje odpowiedzi do zeszytu.
5.W diagramie literowym uczniowie szukają wyrazów z tablicy (zad.2):
•razem z nauczycielem uczniowie sprawdzają swoje odpowiedzi;
•następnie wklejają diagram do zeszytu.
6.Kolejnym zadaniem uczniów jest rozwiązanie krzyżówki: (zad.3)
•nauczyciel czyta definicje haseł z krzyżówki, a uczniowie uzupełniają je;
•uczniowie wklejają krzyżówkę do zeszytu.
7.Pracą domową jest przygotowanie listy propozycji prezentów dla mamy i narysowanie jednego z nich w zeszycie przedmiotowym.
8.Nauczyciel rozdaje uczniom Kartę samooceny ucznia i prosi o ich wypełnienie.

Zadanie dodatkowe:
Uczniowie w grupach mają za zadanie znalezienie w nazwie święta Mother’s Day ukrytych wyrazów. (zad.4)

Jak sprawdzę, czy cel został osiągnięty?
 odpowiedzi uczniów w trakcie lekcji;
 poprawne wykonanie pracy domowej.

Materiały i pomoce dydaktyczne:
 materiały przygotowane przez nauczyciela.

Wyświetleń: 257


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.