Katalog

Beata Zaręba-Majewicz, 2015-06-23
Skalbmierz

Język angielski, Konspekty

Buying drinks and snacks – dialog.

- n +

– KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Temat zajęć:Buying drinks and snacks – dialog.
Klasa: IT ,ZSZ w Skalbmierzu , n-l Beata Zaręba-Majewicz

Cel ogólny lekcji: diagnoza umiejętności i wiadomości uczniów z zakresu bloku tematycznego Żywność.

Cele operacyjne lekcji w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych:
uczeń zna podstawowe słownictwo dotyczące baru przekąskowego (żywność, napoje, typowe zwroty) i potrafi go wykorzystać w dialogu sterowanym
uczeń rozumie większość informacji w tekście, zdaniach i dialogu
uczeń potrafi prowadzić krótki dialog, odgrywając rolę klienta baru i wykorzystując prezentowany model
uczeń potrafi sformułować wypowiedź typową dla wskazanej sytuacji komunikacyjnej – formułuje wypowiedź w formie dialogu w restauracji;
uczeń potrafi wykonać prosty projekt zespołowy ( dialog) – umie pracować w grupie.

Formy pracy: w grupach (interakcja uczeń – uczeń), cała klasa (interakcja nauczyciel – uczniowie).

Stosowane metody: stawianie pytań, układanie odpowiedzi na pytania, przyporządkowanie zdań wskazanemu rozmówcy, formułowanie dialogów i prezentowanie ich w formie scenek.

Pomoce dydaktyczne:
podręcznik interaktymny Matura Prime Time- elementary , projektor , podręczniki i ćwiczeniówki
Matura Prime Time- elementary

Przebieg zajęć.
Nauczyciel podaje temat lekcji i krótko omawia cele lekcji. Uczniowie zapisują temat w zeszytach.
Nauczyciel sprawdza zadanie domowe. Cw. 5, str66( where do people in your city go shopping?
Nauczyciel wyświetla słowniczek słówek, które będą potrzebne do lekcji – uczniowie powtarzają.
ćw 1 -Nauczyciel zadaje pytania z ćw. 1 - wybiera z klasy jednego( lub więcej)ucznia i prosi go odpowiedzi na te pytania
ć. 2 – Nauczyciel prosi o wysłuchanie wyrażeń i o ich powtórzenie
ćw. 2b n-l prosi o przyporzadkowanie wyrażenia do kasjera albo klienta
Odsłuchanie dialogu
Nauczyciel dzieli klasę na grupy 2 osobowe . Każda grupa ma ułożyc dialog ( ćw. 5) –n-l wcześniej je omawia
Każda para przygotowuje dialog w barzei w oparciu o wcześniej zaprezentowany dialog. Następnie każda z grup przedstawia scenkę na forum klasy.

Zadanie domowe. –( przygotować dialog samodzielnie –nne produkty)

Rekapitulacja: nauczyciel sprawdza czy i w jakim stopniu uczniowie osiągnęli zamierzone cele lekcji, sprawdza stopień poprawności wykonania zadań. Nauczyciel prosi o pzretłumaczenie wcześniej użytych zwrotów
Wyświetleń: 216


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.