Katalog

Izabela Ziemlińska, 2015-06-22
Świnoujście

Zawodowe, Konspekty

Konspekt do zajęć dydaktycznych z przedmiotu: Przedmioty Ortopedyczne i Sprzęt Rehabilitacyjny.

- n +

KONSPEKT DO ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH Z PRZEDMIOTU:
PRZEDMIOTY ORTOPEDYCZNE I SPRZĘT REHABILITACYJNY

WOJEWÓDZKIE CENTRUM DOSKONALENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
TECHNIKUM ORTOPEDYCZNE
Klasa: IV
Data: Czas trwania: 45 minut
Dział programowy: KALCEOTYKA
Temat:
Modyfikacja podnoska i zakładki w obuwiu ortopedycznym

Cel lekcji: Zapoznanie uczniów z rodzajami modyfikacji podnoska i zakładki , w celu późniejszego zaprojektowania obuwia na stopy płaskie płasko-koślawe, końsko-szpotawe
Cel wychowawczy: Kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania (praca w grupach),
Pomoce dydaktyczne: arkusze papieru, flamastry, linijka, blu tack, foliogramy, ksero

TOK LEKCJI
1) Czynności organizacyjne:
a) przywitanie słuchaczy
b) sprawdzenie obecności
c) zapisanie tematu w dzienniku
2) Realizacja tematu:
a) podanie tematu lekcji i zapisanie go na tablicy, podanie celu lekcji (upewnić się , że zrozumieli), podać przebieg lekcji
b) nawiązanie do poprzedniej lekcji: przypomnienie i wskazanie na foliogramie i w bucie podnoska i zakładki
c) realizacja tematu lekcji wg planu
w formie pogadanki
- pokazanie na foliogramie i ksero rodzajów modyfikacji podnoska
- pokazanie na foliogramie i ksero rodzajów modyfikacji zakładki
- wyszukanie przez uczniów z ksera wskazań do ich stosowania
- określenie sposobu wyznaczania długości podnoska i zakładki normalnej i przedłużonej
- wyjaśnienie przez uczniów sposobu obliczenia ich długości

praca w grupach:
- wykonanie przez uczniów w parach plantogramu
- zaplanowanie, obliczenie długości i narysowanie podnoska i zakładki przedłużonej lub nieprzedłużonej(czy jasno to wytłumaczyłam - zrozumieliście?)
- nauczyciel nadzoruje pracę grup i służy pomocą
- uczniowie naklejają swoje prace w odpowiednich miejscach tabeli
- ocena pracy grup
- wybór najdokładniejszego plantogramu (wpisanie ocen)
3) Podsumowanie lekcji:
a) czas na zapytania i wątpliwości ze strony słuchaczy
b) rekapitulacja wiadomości (czego się nauczyliście, co było łatwe, a co trudne)
c) nacobezu : umieć wymienić i rozróżnić modyfikacje podnoska i zakładki, przyporządkować do wady, zaprojektować i wyliczyć ich długość
d) podanie zadania domowego: przypomnienie wiadomości o wadach stóp przejrzenie zdjęć i schematów , wypisanie w zeszycie ich rodzajów i wypisanie wszystkich poznanych elementów korekcyjnych w obuwiu ortopedycznym
e) pożegnanie słuchaczy

Wyświetleń: 163


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.