Katalog

Paulina Mełgieś-Szostak, 2015-06-24
Lublin

Język angielski, Konspekty

Scenariusz zajęć jęz. angielskiego - Co teraz robisz?- czas teraźniejszy ciągły.

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI OTWARTEJ

Język angielski, klasa VI (1 godz.)

Data: 14.09.2012 r.


1. Temat lekcji: Co teraz robisz? - czas teraźniejszy ciągły.

2. Cele lekcji:

 Uczeń:
– tworzy formę ciągłą czasownika
– buduje zdania w czasie teraźniejszym ciągłym
– zna określenia charakterystyczne dla czasu teraźniejszego ciągłego oraz używa ich w odpowiednim miejscu w zdaniu
– tworzy krótkie dialogi wykorzystując czas teraźniejszy ciągły


3. Metody nauczania:

 praca z tekstem
 ćwiczenia
 praca w parach

4. Środki dydaktyczne:

 Podręcznik New Friends 3 wyd. Pearson Longman
 Zeszyt ćwiczeń New Friends 3 wyd. Pearson Longman

5. Tok lekcji:

 praca z tekstem – historyjka obrazkowa „Crazy Detectives” - wysłuchanie, odczytanie, pytania dotyczące tekstu
 krótkie przypomnienie wiadomości na temat odmiany czasownika „być” w czasie teraźniejszym
 odnalezienie przez uczniów formy ciągłej czasownika w tekście
 przypomnienie uczniom zasad tworzenia formy ciągłej czasownika oraz budowy zdań w czasie teraźniejszym ciągłym
 tworzenie minidialogów w parach z wykorzystaniem czasu teraźniejszego ciągłego
 Tłumaczenie zdań (ćwiczenie z zeszyty ćwiczeń)
 Praca domowa: ćw. 2, 3, 4 str. 5 zeszyt ćwiczeń
Wyświetleń: 105


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.