Katalog

Łuaksz Pieniażek, 2015-06-22
kalisz

Muzyka, Scenariusze

Scenariusz koncertu „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie” z okazji Dnia Papieskiego.

- n +


1. Fragment filmu ukazujący moment wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Zaraz po nim pieśń „ Zbudowani na Chrystusie” – chór.
2. Powitanie przez prowadzącego
Moi drodzy witamy Was bardzo serdecznie na krótkim koncercie, który chcemy dziś dedykować „ naszemu” Ojcu Św. Janowi Pawłowi II. To już prawie osiem lat jak nasz Kochany Ojciec Święty odszedł do Domu Ojca, ale ciągle jest obecny w naszych wspomnieniach i naszych sercach. Ojciec Św. Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły. Już w piątek będziemy obchodzić kolejny Dzień Patrona w Gimnazjum Nr 9. W ostatnim czasie
w związku z tą uroczystością odbyło się w naszej szkole wiele inicjatyw związanych
z naszym patronem Janem Pawłem II. Także ten koncert chcemy potraktować jako hołd złożony w podziękowaniu za jego życie, wiarę i dobroć. Usłyszycie dziś piosenki, które wybrali i samodzielnie przygotowali wasi koledzy i koleżanki, piosenki, które mówią o tych wartościach które były bliskie nauczaniu Jana Pawła II : miłości, wierze, nadziei, wolności.
*****************************************************************************************
Nasz wielki poeta Juliusz Słowacki wiele, wiele lat przed narodzeniem Karola Wojtyły w swoim wierszu zwiastował światu papieża Polaka. Jakież prorocze okazały się jego słowa ponad 130 lat później: kiedy to 16 października 1978 roku konklawe wybrało następcą Św. Piotra krakowskiego kardynała Karola Wojtyłę – Jana Pawła II, którego dziś cały świt nazywa JANEM PAWŁEM WIELKIM.

3. „ Patrzyło na to wielu” - piosenka
Jan Paweł II był najwspanialszym ambasadorem naszej Ojczyzny w świecie. Z dumą mówił o polskiej historii, kulturze i wierze Polaków. Okazywał miłość do ojczyzny choćby poprzez umiłowanie mowy polskiej. Zamiłowanie do tego języka przejawiało się też w jego pasji czytania – bardzo dobrze znał polską literaturę. W swoich wystąpieniach wielokrotnie nawiązywał do najpiękniejszych polskich tekstów literackich, do pereł poezji polskiej .Nigdy piękno świata nie przesłoniło mu piękna ziemi ojczystej. Wędrówki po ukochanej ziemi przodków były dla niego zarazem modlitwą, jak i hymnem pochwalnym na cześć Boga.

4. „ Leć muzyczko” – piosenka
Jan Paweł II, Papież - Polak. Człowiek niezwykły. Pisał wiersze i dramaty. Wiosłował po mazurskich jeziorach i chodził po górach. Klękał i całował ziemię. Odwiedzał kościoły chrześcijańskie, meczety i synagogi. Niemal przez 27 lat swego pontyfikatu był naszym przewodnikiem duchowym, opiekunem, przyjacielem i ojcem. Nikt w dziejach świata nie zjednoczył wokół siebie tylu ludzi. Powinniśmy dziękować Bogu, że posłał do nas takiego Człowieka. Jan Paweł II przez swoje gesty dawał radość i wzruszenie, przez słowo umacniał wiarę, nadzieję i miłość:

5. „ Wieża modlitwy” - piosenka

Papież nigdy nie był samotny. Garnęły się do niego tłumy spragnione dotyku jego dłoni, uśmiechu, błogosławieństwa. Spotykał się z tymi, których świat odrzucił na margines: ubogimi, chorymi, trędowatymi, więźniami. Oni choć przez krótko chwilę mogli poczuć się ważnymi, a dotyk dłoni Jana Pawła II traktowali tak, jakby dotknął ich sam Bóg.
Mawiał, że: „ Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga”.
6. „ O niebo lepiej” – Z. Lipińska I D
Jan Paweł II był naszym najlepszym nauczycielem wolności. Głosił, że o wolność nieustannie trzeba dbać, trzeba walczyć i rozumieć czym ona naprawdę jest, że wolność potrzebna jest człowiekowi, tak jak chleb, miłość czy pokój.
7. „ Wolność” - piosenka
Była w papieżu jakaś niezwykła siła przyciągania, magnetyzm. Gromadził przy sobie tłumy młodych, dla których otwierał swoje serce. Nawet, kiedy był już cierpiącym, z trudem poruszającym się dziaduniem zawsze gromadził przy sobie tłumy młodych, dla których otwierał swoje serce. Wydawać by się mogło, że tacy młodzi, przebojowi, czasem gniewni powinni mieć zgoła innych idoli. A tu tymczasem On stanowił dla nich autorytet, On wzbudzał ich aplauz, jemu śpiewali z radością, przed Nim tańczyli, Jego słuchali z uwagą. Mówiąc o cierpieniu, sam cierpiał, apelując o przebaczenie sam przebaczał, ucząc miłości sam gorąco miłował. Tak ON stał się naszym idolem.

8. „ Abba Ojcze” - chór
Czy znajdzie się ktoś, poza kosmonautami, kto tak jak On pokonał samolotem dystans równający się trzykrotnej odległości z Ziemi do Księżyca, odbywając 104 pielgrzymki zagraniczne i odwiedzając 129 krajów? W ten sposób stał się proboszczem świata, Pasterzem docierającym do swych owiec we wszystkich zakątkach globu - od tropiku po lody Alaski. Modlił się w synagodze, przemawiał w meczecie, cytował Gandhiego. Przepraszał namawiał, ganił. ,,To co wyznawców dzieli, jest mniejsze od tego co ich łączy mawiał.’’ Byłeś pierwszym Papieżem, który ideę jedności ludzi wiary tak żarliwie wprowadził w życie.
9. „ Tolerancja” – K. Fornalska
Przyjaciele z Polski mówili o nim: uparty góral. To wędrując po górach nauczył się być upartym i konsekwentnym w dążeniu do celu, oraz pokonywania własnych słabości. To w górach nauczył się kochać świat stworzony przez Boga. Bóg stanowił centrum życia
i nauczania Jan Pawła II. Wiara w Boga była dla niego siłą w jego trudnej, codziennej pracy.

10. „ Ojcze nasz” - piosenka
11. „Chcę tak jak on” - piosenka
12. „ Zamiast” – piosenka
Podczas pogrzebu Ojca Świętego zgromadzone na placu Św. Piotra tłumy zaczęły głośno skandować słowa Santo Subito, które oznaczają „ natychmiast święty” prosząc o szybka kanonizację. W czasach studenckich jeden z kolegów Ojca Świętego umieścił na drzwiach jego pokoju kartkę z napisem : ,, Karol Wojtyła – początkujący święty’’. Dziś Jan Paweł II jest ogłoszony BŁOGOSLAWIONYM i trwa proces kanonizacyjny. Czyż nie były to prorocze słowa?


13. „ Santo Subito” – piosenka

14. Zakończenie fragment filmu przedstawiający moment śmierci Ojca Świętego
Jan Paweł II podczas inauguracji pontyfikatu, kiedy to zwrócił się bezpośrednio do młodych powiedział ,,Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata- wy jesteście moją nadzieją”. Do młodzieży skierował także swoje ostatnie słowa: ,,Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie. Dziękuję wam”. Dziś kiedy już patrzysz na nas z ,,okna Domu Ojca”. Cóż Ci powiedzieć kochany Ojcze Święty: szukałeś nas, znalazłeś i zostałeś wśród nas.
NA ZAWSZE15. „ Barka”
Wyświetleń: 211


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.