Katalog

Szkoła Skyblue, 2015-06-16
Warszawa

Język angielski, Artykuły

Nie bój się mówić. Pewność siebie jako skuteczny sposób na naukę języka angielskiego.

- n +

We współczesnym świecie – szczególnie w przypadku osób szukających intratnej posady – nie można funkcjonować bez znajomości języków obcych. Niemal każde ogłoszenie związane
z ofertami pracy posiada sprecyzowane wymagania dotyczące stopnia zaawansowania.

Do czego może doprowadzić brak mówienia w obcym języku?

Nie wspomina się już tylko o znajomości języka angielskiego, jak to miało miejsce wiele lat temu, lecz o poziomie posługiwania się nim zarówno w mowie, jak i w piśmie.

To już nie jest wymaganie na poziomie mile widziana znajomość języka angielskiego. Dziś pracodawcy oczekują od kandydatów perfekcyjnej umiejętności posługiwania się językiem obcym. Wiele osób w związku z powyższym dość dobrze teoretycznie zna tajniki języka angielskiego, ale musi zdawać sobie sprawę z tego, ze brak ćwiczeń, brak konwersacji prowadzi niestety do uwstecznienia i nawet to, co zostało wyniesione ze szkoły, zaczyna się zacierać.

W jaki sposób można temu zapobiegać?

Poprzez kursy angielskiego. Należy zadbać o rozwój osobisty
i rozpocząć doskonalenie umiejętności poprzez kursy języka angielskiego. Wiele osób odczuwa pewien dyskomfort, jeżeli musi wypowiadać się po angielsku. Jest to rodzaj lęku, zawstydzenia, wycofania, braku pewności siebie, co przekłada się na niechętne wypowiadanie się nawet w gronie bliskich współpracowników.

Dobrze byłoby przełamać tę psychiczną barierę i optymistycznie podejść do nauki języka angielskiego. To już nie jest szkółka, do której wysyłali rodzice, tylko świadoma decyzja dorosłych osób. Niektóre powiedzenia uważane za banały są bardzo prawdziwe. Trzeba wierzyć we własne siły, zaufać sobie, pokonać strach, ponieważ tylko wtedy prywatna nauka angielskiego zaowocuje oczekiwanymi efektami.

Dlaczego?

Z bardzo prostej przyczyny. Prywatny kurs daje wiele możliwości, a lektor koncentruje się na kilku lub jednej osobie, której poświęca całą swoją uwagę. Tylko wypowiadając się swobodnie, bez skrępowania jesteśmy w stanie jak najwięcej wynieść z zajęć
i zastosować później umiejętności nie tylko w pracy, ale także
w podróży czy w codziennym życiu.

Odpowiednie podejście do nauki można przekuć w sukces,
a dzięki prywatnym kursom angielskiego będzie on satysfakcjonujący. Prywatnych trenerów można w sieci znaleźć wielu, przykładowa oferta, która dobrze spełnia założenia dostępna jest na stronie http://www.skyblue.edu.pl/ , z odpowiednią dozą motywacji, Ty też znajdziesz odpowiedni kurs dla siebie w swoim mieście.
Wyświetleń: 174


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.