|
|
Katalog Dorota Malinowska, 2015-04-28 Lędziny Język angielski, Scenariusze Konspekt lekcji - Plans and arrangements- ćwiczenia w mówieniu.KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Klasa: II (III.I) Temat lekcji: Plans and arrangements- ćwiczenia w mówieniu podręcznik: English Plus 3 Cele lekcji: A) ogólne: - rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu; - rozwijanie sprawności mówienia. B) szczegółowe: - uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące słuchanego tekstu; - uczeń potrafi uzupełnić kluczowe wyrażenia i zwroty oraz określić, kto jest ich autorem; -uczeń zna podstawowe wyrażenia i zwroty związane z zbieraniem pieniędzy na organizacje charytatywne; - uczeń potrafi wykorzystać czas Present Continuous i wyrażenie be going to do wyrażania przyszłości; - uczeń potrafi stworzyć własny dialog na temat zbierania pieniędzy na cele charytatywne. Metody i formy pracy: - praca z książką i płytą CD; - praca indywidualna; - praca w parach. Przebieg lekcji Część wstępna: 1. Moment organizacyjno- porządkowy: przywitanie, sprawdzenie obecności, napisanie daty, słówko przygotowane przez ucznia. 2. Rozgrzewka językowa-przypomnienie słownictwa z poprzednich lekcji. 3. Zapisanie tematu i podanie celów lekcji. Część właściwa: 1. Z zamkniętymi książkami, uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela o plany na weekend przy pomocy wyrażenia ‘be going to’; 2. Nauczyciel pisze słowa ‘plan’ i ‘arrangement’ na tablicy i tłumaczy różnicę w znaczeniu i użyciu różnych konstrukcji gramatycznych w każdym przypadku; 3. Uczniowie otwierają książki (strona 64) i opisują zdjęcie, wspólnie zastanawiają się, co robią osoby na zdjęciu. 4. Uczniowie słuchają dialogu i odpowiadają na pytanie z ćw. 2. 5. Uczniowie czytają dialog i na jego podstawie uzupełniają wyrażenia w ćw. 3. 6. Dwójka uczniów czyta dialog, reszta słucha i poprawia błędy, ewentualnie pyta o nieznane słownictwo. 7. Nauczyciel pisze na tablicy zdania: ‘I’m meeting Jane’ i ‘I’m going to meet Jane’, uczniowie określają w jakim czasie są zdania i wspólnie z nauczycielem ustalają w jakim kontekście powinny być użyte. (ćw.4) 8. Uczniowie uzupełniają tabelkę w ćw. 5 swoimi własnymi planami na nadchodzący weekend. 9. Nauczyciel pyta kilka osób, co będą robić w weekend. 10. Uczniowie w parach tworzą swoje własne dialogi na podstawie informacji zawartych w ćw. 6, nauczyciel nadzoruje. 11. Kilka par prezentuje swoje dialogi. Zadanie domowe: Uczniowie piszą 3 zdania na temat swoich planów na przyszły weekend przy użyciu wyrażenia ‘be going to’ Wyświetleń: 367
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |