Katalog

Dorota Malinowska, 2015-04-28
Lędziny

Język angielski, Scenariusze

Konspekt lekcji- Books and Films- rozumienie ze słuchu.

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klasa: II (III.I)
Temat lekcji: Books and films- rozumienie ze słuchu
Podręcznik: English plus 3
Cele lekcji:
A) ogólne:
- rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu (ogólne + konkretne informacje);
- rozwijanie sprawności mówienia.
B) szczegółowe:
- uczeń zna podstawowe wyrażenia i zwroty związane z filmem i książką (gatunki etc.);
-uczeń potrafi podzielić słownictwo związane z filmem i książkami na kategorie;
- uczeń potrafi połączyć słowo z jego definicją w j. angielskim;
- uczeń potrafi na podstawie nagrania połączyć słownictwo z wypowiedziami na ich temat;
- uczeń potrafi uzupełnić streszczenie programu na podstawie usłyszanego nagrania;
- uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące książek i filmów.
Metody i formy pracy:
- praca z książką i płytą CD;
- praca indywidualna;
- praca w parach.


Przebieg lekcji
Część wstępna:
1. Moment organizacyjno- porządkowy: przywitanie, sprawdzenie obecności, napisanie daty, słówko przygotowane przez ucznia.
2. Zapisanie tematu i podanie celów lekcji.
Część właściwa:
1. Rozgrzewka językowa-przypomnienie słownictwa z poprzednich lekcji: z zamkniętymi książkami, uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela o ulubiony film, czy film, który ostatnio widzieli, książki, ich gatunki, treść, autorów;
2. Uczniowie otwierają książki na stronie 72 (ćw. 1), wspólnie
z nauczycielem sprawdzają znaczenie słówek w ramce, a następnie
w parach uzupełniają tabelkę, dzieląc je na trzy kategorie;
3. Klasa wspólnie z nauczycielem sprawdza poprawność wykonania ćwiczenia;
4. Uczniowie łączą słówka z ćwiczenia 1 z ich angielskimi definicjami
w ćw. 2;
5. Uczniowie oglądają zdjęcie na dole strony, odpowiadają na pytania dotyczące książek na zdjęciu, nauczyciel objaśnia słownictwo, które pojawiło się na zdjęciu;
6. Nauczyciel tłumaczy treść ćw. 3, na podstawie programu radiowego uczniowie dopasowują imiona do słówek z ramki, podczas słuchania nauczyciel wypisuje słownictwo z nagrania i sprawdza ich rozumienie;
7. Uczniowie zapoznają się z tekstem w ćw. 4. Słuchając programu radiowego z ćw. 3 uzupełniają notatki;
8. Nauczyciel i uczniowie sprawdzają wykonanie ćwiczenia, w razie potrzeby, nagranie zostaje puszczone po raz kolejny;
9. Uczniowie z nauczycielem sprawdzają rozumienie pytań w ćw. 5,
a następnie w parach odpowiadają na pytania.
10. Nauczyciel sprawdza odpowiedzi uczniów;
11. Powtórzenie poznanego na lekcji słownictwa- z zamkniętymi książkami, uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela.
Zadanie domowe:
Napisanie kilku zdań na temat swojej ulubionej książki, filmu, autora, gatunku, głównych bohaterów.
Wyświetleń: 399


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.