![]() |
![]() |
Katalog Ksenia Anita Wilczewska, 2015-06-18 Olecko Język angielski, Konspekty There is/ there are- zajęcia otwarte.Konspekt zajęć otwartych z języka angielskiego Temat lekcji: There is/ There are. Użycie wyrażeń There is/ There are. Klasa: IV b Prowadzący: Ksenia Anita Wilczewska I Cele lekcji: Cele ogólne: doskonalenie umiejętności mówienia i słuchania, wzbogacenie zasobu słownictwa, kształcenie umiejętności wykorzystania poznanej wiedzy. Cele operacyjne: Uczeń potrafi: zrozumieć tekst słuchany, udzielić informacji, stosować zwroty there is/ there are, właściwie reagować na polecenia. II. Treści podstawy programowej: Uczeń posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych w zakresie domu (miejsca zamieszkania, opisu domu, pomieszczeń domu i ich wyposażenia); Uczeń reaguje na polecenia. Rozumie znaczenie zwrotów dnia codziennego adresowanych do ucznia. Rozumie ogólny sens prostego tekstu. Wyszukuje proste informacje w tekście słuchanym. Przekazuje ustnie informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego. Zapisuje informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego. Uczeń stosuje strategie komunikacyjne (np. domyślanie się znaczenia wyrazów z kontekstu, rozumienie tekstu zawierającego nieznane słowa i zwroty). Posiada świadomość językową. III Metody: podająca, audiolingwalna, oglądowa, metoda reagowania całym ciałem - TPR (Total Physical Response). IV Formy pracy: cała klasa praca indywidualna V Pomoce dydaktyczne: podręcznik „Project 1 third edition” karty pracy z lukami, karty pracy z pracą domową magnetofon i płyta CD projektor multimedialny VI Przebieg lekcji: 1. Wprowadzenie (ok. 3 minut) Sprawdzenie obecności . Podanie tematu i celów lekcji. 2. Rozwinięcie (ok. 37 minut) Uczniowie przypominają nazwy przyimków miejsca i określają miejsca położenia wskazywanych przez nauczyciela przedmiotów znajdujących się w klasie i wyświetlanych uczniom przy użyciu projektora multimedialnego. Uczniowie słuchają nagrania i wymieniają usłyszane nazwy pomieszczeń w domu i ich położenie. Uczniowie powtarzają wyrazy za nagraniem. Uczniowie odpowiadają na pytania do wysłuchanego tekstu. Przerwa śródlekcyjna- uczniowie śpiewają piosenkę i ilustrują jej tekst ruchem. Uczniowie czytają wysłuchany wcześniej tekst i uzupełniają zadanie w podręczniku wpisując we właściwe luki zwroty There is/ There are. Uczniowie wykonują zadanie z użyciem zwrotów There is/ There are. 3. Podsumowanie (ok. 5 minut) Sprawdzenie wykonanego zadania. Rozdanie kart pracy, w których zadaniem uczniów jest podpisanie pomieszczeń, mebli i innych elementów wyposażenia domu pokazanych na ilustracji odpowiednimi nazwami oraz użycie zwrotów There is/There are- zadanie i wytłumaczenie pracy domowej. Podsumowanie lekcji. Wyświetleń: 176
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |