Katalog

Ksenia Anita Wilczewska, 2015-06-18
Olecko

Język angielski, Konspekty

Scenariusz zajęć z języka angielskiego.

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Temat lekcji: Ćwiczenia w czytaniu.

Data: 27.10. 2014r.
Klasa: III a
Prowadzący: Ksenia Anita Wilczewska


I. Cele lekcji:

Cele ogólne:

 doskonalenie umiejętności czytania i słuchania,
 wzbogacenie zasobu słownictwa,
 kształcenie umiejętności wykorzystania poznanej wiedzy.


Cele operacyjne:

Uczeń potrafi:
 rozpoznać zwroty stosowane na co dzień
 wypowiadać się na temat wysłuchanego i przeczytanego tekstu,
 przeczytać tekst,
 uzupełnić zdania brakującymi wyrazami.

II. Treści podstawy programowej:
Uczeń:
1) wie, że ludzie posługują się różnymi językami i aby się z nimi porozumieć, trzeba
nauczyć się ich języka (motywacja do nauki języka obcego);
2) reaguje werbalnie i niewerbalnie na proste polecenia nauczyciela;
3) rozumie wypowiedzi ze słuchu:
b) rozpoznaje zwroty stosowane na co dzień i potrafi się nimi posługiwać,
4) czyta ze zrozumieniem wyrazy i proste zdania;
6) przepisuje wyrazy i zdania;
8) współpracuje z rówieśnikami w trakcie nauki.


III Metody:
 podająca,
 audiolingwalna,
 oglądowa,
 gramatyczno-tłumaczeniowa,
 metoda reagowania całym ciałem - TPR (Total Physical Response).

IV Formy pracy:
 cała klasa
 praca indywidualna

V Pomoce dydaktyczne:
 podręcznik i zeszyt ćwiczeń „English Quest 3”
 kartki ze słownictwem do tekstu
 kartki z wyrazami do zabawy „Znajdź swojego partnera”
 płyta CD

VI Przebieg lekcji:

1. Wprowadzenie (ok. 5 minut)
 Sprawdzenie obecności .
 Podanie tematu i celów lekcji.

2. Rozwinięcie (ok. 35 minut)

 Uczniowie przypominają słownictwo poznane na ostatniej lekcji.
 Wypowiadają się na temat ilustracji do tekstu.
 Dzieci powtarzają za nauczycielem nowe słownictwo.
 Wklejają do zeszytów kartki z nieznanymi im wyrazami z tekstu.
 Uczniowie słuchają nagrania i tłumaczą tekst.
 Przerwa śródlekcyjna- zabawa „Znajdź swojego partnera”- dzieci
 Uczniowie czytają tekst chóralnie.
 Dzieci wskazują zdania prawdziwe i fałszywe dotyczące tekstu.
 Dzieci samodzielnie zakreślają właściwe wyrażenia w zadaniu w zeszycie ćwiczeń.
 Sprawdzenie wykonanego zadania.


3. Podsumowanie (ok. 5 minut)

 Podsumowanie lekcji.

Wyświetleń: 223


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.