AWANS Dla nauczyciela Dla ucznia


Katalog

Julita Depta, 2015-06-16
Opole

Uroczystości, Scenariusze

Scenariusz szkolnego przedstawienia z okazji dnia Edukacji Narodowej.

- n +

Scenariusz przestawienia artystycznego (bogowie zakłądają szkołę, dzielą się dziedzinami, i popisują umiejętnościami)

( bogowie tańczą do utworu w miarę cicho by było później słychać rozmowę ZEUSA i Hery )
(ZEUS siedzi reszta bogów w tym HERA tańczy)
(HERA siada obok ZEUSA)
HERA - (znużona) Skarbie ... już jestem tym wszystkim znudzona ... tyle wieków minęło a my nadal to samo dzień w dzień ... zróbmy coś nowego by zajęło to nas bogów na po wsze czasy
ZEUS -(znudzony ... lekko zaspany)
Ehh... Tak ... balowanie dzień w dzień się stało nudne nawet żarty Hadesa już nie są tak ogniste ...
(przeciąga się i DONOSNYM GŁOSEM mówi) BOGOWIE ZBIERZCIE SIĘ
( Zeus macha ręką i w tym samym momencie muzyka przestaje grać . Bogowie przestają tańczyć . ustawiają sie po bokach tronu ZEUSA i HERY . rozpoczyna się zebranie)
ZEUS - (znudzonym głosem ) Bogowie przerwałem wam tę jakże emocjonującą biesiadę by omówić ważną sprawę jaką jest rutyna naszych poczynań.. Proszę aby każdy z was dał jakiś pomysł jak możemy zmienić tą rutynę i znaleźć sobie zajęcie na wieki ale nie tak męczące jak Syzyf i ten jego kamyczek.
AFRODYTA -(po chwili prawie bez namysłu podekscytowana ) Ja jako bogini piękna jestem za pokazami piękna ! To będzie niesamowicie ekscytujące !
POSEJDON - (znużony ) - Jesteś boginią piękna i powabu ... gdybyśmy wybrali kogoś innego nadeszłaby apokalipsa ....
AFRODYTA - (podirytowana) Potrafisz Tylko i wyłącznie krytykować ! Wymyśl coś sam władco mórz i oceanów !
HERA -(załamana ) Bogowie a tak dziecinni ... Dzieci me ! Uspokójcie Się ! Tylko Atena jest godna miana Boga spośród was !
ATENA - (wyniośle ) Podczas gdy wy się kłóciliście ja myślałam nad czymś co nasze Boskie lica tak przez ludzi wielbione i niezapomniane mogłyby robić przez następne milenia !
AFRODYTA - (podirytowana lekko pyszałkowato) Mądra się znalazła ... Myślisz , że jak jesteś Boginią mądrości to możesz uważać się za lepsza ?!
HADES-( znużony ) Afrodyta jak zawsze zarozumiała ...
POSEJDON - (smętnym jednostajnym tonem ) A może dacie Atenie dokończyć co chciała powiedzieć ?
ZEUS -(spojrzawszy na HADESA ) Ateno ..... powiedz cóż Ci na myśl przyszło !
ATENA -(podekscytowana ) Będziemy uczyć . Edukować . Pokazywać ludziom że bez wiedzy daleko w świecie nie zajdą ! Pokażemy im że my Bogowie jesteśmy prawdziwie znakomici i nieśmiertelni ! Że nie mamy sobie równych !

Zeus: Ateno, świetna idea, ja jako najważniejszy zostanę waszym Dyrektorem , a jedną ze świątyń przeznaczę na szkołę.
Hera: Mężu, ja wobec tego będę wicedyrektorem i wraz z tobą o efektywność edukacji będę prowadzić z ciemnotą ludzi boje!
ZEUS -(Ale może najpierw Sprowadźmy tu człowieka by ocenił, czy edukacja się ludziom w ogóle przyda! Hadesie zejdź na ziemię i przyprowadź to ludzkie plemię.
Atena: Oto Pandora, Zeusie
ZEUS - () Dziecię nasze ! Zebrani Tu jesteśmy by omówić sprawę jaką jest Wasza Edukacja !
Pandora - ( lekko zaniepokojona ) Edu... Edu ... że co ?
HERA - ( wyniośle z entuzjazmem ) Chcemy my bogowie w swej znakomitości przekazać wam swą wiedzę ! Czy Wam ludziom ten pomysł się podoba?
Pandora: Nie jestem godna oceniać, ale z chęcią bym się czegoś od was bogów nauczyła.
Hera: Wobec tego my bogowie, będziemy uczyć tego, co najlepiej potrafimy. Afrodyto, od ciebie zaczynamy!
AFRODYTA -(zarozumiale i z pychą )Przez to, że noszę tytuł najpiękniejszej wszech czasów będę uczyć piękna i fryzjerstwa. Obecne fryzury i makijaże ludzi doprowadzają mnie do rozpaczy! Muszę to zmienić!
Atena: A ty Hadesie, ?
HADES - ja Hades strażnik podziemi i męczennik ciemności To ja, strach budzę największy wśród pospólstwa! Zostanę woźnym , aby strzec bezpieczeństwa wszystkich uczniów i bogów!
Posejdon: Ja, Posejdon Jako władca mórz i oceanów zajmę się biologią i geografią, nauczę ludzi wszystkiego o faunie i florze , a na moich lekcjach nie raz wypłynę z uczniami w morze by oglądać chociażby polarne zorze.
Atena: Oj Posejdonie, może zabierzesz mnie kiedyś na wycieczkę ze sobą, połączymy wspólnie siły, by ludziom oczy na świat i przeszłość się otworzyły. Moje lekcje historii na pewno umysł ludzki zaciekawią, !


Zeus do heraklesa:
HERAKLES ty jako heros i najsilniejszy z nas nauczysz ludzi tężyzny fizycznej!
HERAKLES -(zadowolony )Dziękuję zeusie za uznanie, zostanę pogromcą wszelkiego tłuszczyku!! Oj drżyjcie przede mnie fałdy i fałdeczki, dzięki mnie wszyscy będą szczupli niczym niteczki.
Afrodyta: A ty jak zwykle się przechwalasz! A i tak miano najlepszego nauczyciela powędruje do mnie Pogromco tłuszczyku!!!
Herakles: Chyba loki na głowie ci się Afrodyto za bardzo skręciły, nie dorównasz mi nigdy ! zajmij się lepiej zaplataniem warkoczy, zamiast pleść takie bzdury!
Hera: Przestańcie, już , aby rozstrzygnąć kto jest lepszym nauczycielem, nauczcie ludzi boskiego tańca, ten , kto lepiej kroków bogów olimpu nauczy, dostanie fotel z masażem do klasy, w której nauczać będzie.
Zeus: U lalala, żonko ty masz super pomysły, jako dyrektor ogłaszam oficjalnie konkurs na najlepsze boskie tańce.!!! Czyja grupa zdobędzie najwięcej oklasków ten wygrywa!
Heraklesie : zaczynaj! A my bijemy brawa !UUUUU
A teraz ty Afrodyto ! Do dzieła,

Zeus: Ogłaszam, że zwycięstwo przypada Heraklesowi! Herakles jutro zgłoś się do woźnego po odbiór nagrody! A swoim uczniom wpisz w nagrodę słoik nektaru ambrozji.
PANDORA - ( porozumiewawcze kiwnięcie głową ) Niech według waszej woli się dzieje . Ja się zgadzam na to .(zaciekawiona) Bogowie nim mnie odeślecie czy w swej wielkości coś mi podarujecie ?
HERA - (spokojnym głosem) Oto i puszka złota pandoro . Ale zastrzegam Cię nie otwieraj jej bo wszyscy uczący się na tym ucierpią !
PANDORA -(zaciekawiona) a co w niej jest ?
ATENA -(lekko znużona ) powiedzieć CI póki co nie możemy . naucz się Cierpliwości .
HERAKLES -(nie wiedzący o co chodzi bez namysłu) Czemu nie ! Czy stanie się coś źle ?
POSEJDON - (prawie krzykiem) Nie kwestionuj słów Matki bogów i żony Zeusowej !
PANDORA - (zniesmaczona kolejną kłótnią) No dobrze skończcie z Tym juz i odeślijcie mnie !
(pandora wychodzi razem z hadesem)
ATENA-(pogardliwie) Trzeba było jej powiedzieć ze w środku są niezapowiedziane kartkówki i sprawdziany .
POSEJDON -(monotonnym głosem) To co Pandora z tą puszką zrobi to juz nie nasza sprawa .
ZEUS -(wyniośle ) skończmy to już na dziś ! Dolejcie do mego pucharu więcej Ambrozji ! Muzyka
(TANIEC ZORBA . WSZYSCY STAJĄ W LINI I SIĘ UKŁANIAJĄ I WYCHODZĄ WSZYSCY POZA HERAKLESEM)
HERAKLES - A nazwy tego miejsca tortur nikt nie wymyślił szkooooooo (ziew z słowem łaaaaa i po drobnej przerwie ) -da ...
(HERAKLES kłania się raz jeszcze i wychodzi )
Wyświetleń: 181


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.