Katalog

Magdalena Żyła, 2015-02-05
Rybnik

Język angielski, Scenariusze

Konspekt lekcji z języka angielskiego dla klasy II szkoły podstawowej.

- n +

Scenariusz sytuacji edukacyjnej

Opracowała: mgr Magdalena Żyła
Prowadząca: mgr Magdalena Żyła
Data: 23.01.2015
Klasa: II
Program: Język angielski w nauczaniu wczesnoszkolnym. I etap edukacyjny. M. Bogucka Wydawnictwo Pearson

Podstawa programowa:
Uczeń:
 rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje
 rozumie sens opowiedzianych historyjek, gdy są wspierane obrazkami, gestami, przedmiotami.
 reaguje werbalnie i niewerbalnie na proste polecenia nauczyciela
 rozumie sens prostych dialogów w historyjkach obrazkowych (także w nagraniach audio i video)
 czyta ze zrozumieniem wyrazy i proste zdania
 zadaje pytania i udziela odpowiedzi w ramach wyuczonych zwrotów
 współpracuje z rówieśnikami w trakcie nauki

Temat: I can do that! – poznanie nazw czynności i opisywanie swoich umiejętności.
Cele ogólne:
 poznanie nowego słownictwa – czasowniki ( jump, swim, hide, fly, dance, climb, walk, run)
 posługiwanie się I can… I can’t …..
 wydawanie i reagowanie na polecenia


Cele szczegółowe

 uczeń rozumie wypowiedzi ze słuchu
 uczeń potrafi nazywać zwierzęta
 uczeń odczytuje zwroty i naśladuje
 uczeń naśladuje czynności i nazywa je
 uczeń potrafi odczytywać zdania
 uczeń odnajduje pary z użyciem tablicy interaktywnej
 uczeń potrafi grac w bingo
 uczeń potrafi ułożyć zdanie
 uczeń potrafi odpowiadać na pytania nauczyciela
 reaguje na polecenia
 rozumie znaczenie zwrotów
 przekazuje ustnie informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego

Metody:
 podające (rozmowa, objaśnianie poleceń)
 czynnościowe (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań)
 aktywizujące ( gry dydaktyczne)
 programowe (z użyciem komputera)
Formy:
 praca z całą grupą
 praca indywidualna
 praca w parach
 praca w drużynach

Środki dydaktyczne:

 podręcznik i zeszyt
 tablica interaktywna
 tablica
 pliki z odgłosami zwierząt
 karty obrazkowe
 pudełka i piłeczki
Organizacja i przebieg zajęcia:
Czynności organizacyjne i część powtórzeniowa.
 Powitanie grupy. Przypomnienie nazw zwierząt w czasie słuchanie ich odgłosów. Pokazywanie kart obrazkowych ze zwierzętami.
 Przedstawienie tematu lekcji z podręcznika i przetłumaczenie go. Rozmowa na temat historyjki i tego o czym będzie lekcja. Znajdywanie „magic word” magicznego słowa z działu. Nazywanie postaci i zwierząt.

Praca nad nowym materiałem językowym oraz ćwiczenia utrwalające

 Oglądanie i tłumaczenie historyjki tematycznej. Wspólne odczytywanie i naśladowanie bohaterów.
Wyświetleń: 589


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.