Katalog

Sylwia Zientarska, 2015-02-05
Czeladx

Wychowanie fizyczne, Konspekty

Terapia ruchowa - ćwiczenia wzmacniające mm. posturalne.

- n +

Konspekt lekcji-terapia ruchowa
Temat : Ćwiczenia wzmacniające mm. posturalne
1. Cele w zakresie:
• Umiejętności: uczeń potrafi na miarę swoich możliwość wykonać ćwiczenie samodzielnie
• Motoryki: wzmacnianie mm. grzbietu
• Wiadomości: Uczeń wie jak wygląda prawidłowa postawa ciała, poznawanie i przestrzeganie zasad, przepisów poszczególnych gier i zabaw
• Akcent wychowawczy: współpraca w grupie, zachęcanie do aktywności ruchowej w czasie wolnym

2. Klasa: III Edukacyjno terapeutyczna
3. Ilość uczniów: 4
4. Czas trwania: 60 min
5. Przybory i przyrządy: woreczki, maty do ćwiczeń, szarfy
6. Osoba prowadząca: S. Zientarska
7. Data: 03.01.2014

Tok lekcji Zadania szczegółowe Dozowanie Uwagi organizacyjno- metodyczne
Część wstępna
1.Zorganizowanie grupy

2.Motywacja

3. Rozgrzewka


1.Zbiórka
2. Powitanie sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć

1.Podanie tematu oraz motywacja do aktywnego udziału w lekcji

1.Zabawa ożywiająca „nie strać szarfy”(szarfa założona na RR z tyłu na krzyż) poruszanie się najpierw na palcach, następnie na piętach i w podporze tyłem. Na sygnał siad skrzyżny RR w skrzydełka. Kto ostatni traci szarfę.
2. Chowamy skarb’’- poruszanie się j.w. na sygnał wkładamy szarfę pod stopy, RR splecione z tyłu. Za każdym razem
Zakładamy szarfę ponownie na RR w pajączka.
1 min

1 min


5 min


5min

Ustawienie w szeregu


Część główna

Ćwiczenia oddechowe

Zestaw ćwiczeń wzmacniających mm. posturalne



1. ,,Zaczarowany berek’’- jedno dziecko berkiem, kogo klepnie siada w siadzie skrzyżnym RR w skrzydełka. Dla zwycięzców ,,Rakieta’’:10 razy tupiemy, 10 uderzamy o uda RR i wyskok w górę z okrzykiem Hurrrrra!

2-,,Jaskółka’’- leżenie przodem, RR splecione na pośladkach, klatka piersiowa uniesiona lekko w górę, głowa skierowana w dół, stopy obciągnięte.

3-,,Samolot’’- leżenie przodem, RR wyprostowane w bok, klatka piersiowa lekko uniesiona w górę, głowa skierowana w dół, stopy obciągnięte.

4-,,Ptaszek’’- leżenie przodem, RR w skrzydełka, NN ugięte w stawach kolanowych stopy złączone, klatka piersiowa uniesiona lekko w górę, głowa skierowana w dół.

5 -,,Pompki’’- klęk podparty, plecy proste kolana złączone, dłonie blisko skierowane do siebie ,ugięcia RR w stawach łokciowych z dotknięciem nosa do podłogi pomiędzy dłońmi


5min


10x

10x

10x

10x


Ustawienie w szeregu


Ustawienie w kole

Część końcowa

Kształtowanie odruchu przyjmowania prawidłowej postawy ciała

Czynności organizacyjno-porządkowe

Nastawienie do aktywności ruchowej w czasie wolnym
Zabawa uspokajająca:
1. Wysyłamy list’’- przekazywanie woreczka z rąk
do rąk za plecami, jeden następnie drugi i trzeci.
2.”Wysyłamy telegram’’- pozycja jak wyżej, a przekazywanie woreczka stopami nie dotykając podłogi.

1Zbiórka
2. Ocena grupy, najlepiej ćwiczący uczniowie otrzymują „plusa”


1. Motywacja uczniów do podejmowania aktywności ruchowej

5min

5 min

1 min


1 min

Ustawienie w kole


Ustawienie w szeregu


Ustawienie w szeregu

Wyświetleń: 416


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.