Katalog

Jolanta Mikołajczak, 2015-02-02
Szczecin

Język niemiecki, Konspekty

Lesen und geniessen.

- n +

KONSPEKT LEKCJI Z J.NIEMIECKIEGO
Podręcznik: "Das ist Deutsch! Kompakt" część 3


TEMAT LEKCJI: LESEN UND GENIESSEN


Główną treścią lekcji jest ćwiczenie umiejętności wypowiadania się w języku niemieckim na następujące zagadnienia, związane z czytaniem:
• Jakie znam rodzaje książek: podręcznik, książka przygodowa, nowela, kryminał, książka kucharska, przewodnik, poradnik
• Co, gdzie, jak często, kiedy czytam
• Dlaczego lubię czytać lub nie –wypowiedź z uzasadnieniem

CELE OGÓLNE:

- rozwijanie kompetencji językowych
- zaktywizowanie wszystkich uczniów do czynnego udziału w lekcji
- rozwijanie umiejętności współpracy w grupie

CELE OPERACYJNE:

- uczeń potrafi mówić w języku niemieckim:
- stosować w zdaniach słownictwo, związane z tematem „Czytanie” /co, gdzie, kiedy/
- wyrażać na temat czytania własną opinię
- umie zapytać po niemiecku, gdy czegoś nie rozumie
- uczeń rozumie ze słuchu:
- wypowiedzi nauczyciela oraz przykłady zastosowania przez nauczyciela nowych słów i rozumie lub domyśla się ich znaczeń
- treści przekazywane ustnie przez innych uczniów
- uczeń rozumie teksty czytane:
- potrafi czytać tekst w j. niemieckim
- uczeń potrafi pisać:
- formułuje pisemnie własne sądy i opinie
- wykorzystuje w wypowiedziach nowe słownictwo

CZAS REALIZACJI: 1 jednostka lekcyjna

KLASA: III G Gimnazjum, jedna grupa /13osób/
tygodniowy wymiar godzin:.2

METODY PRACY:

- podająca

- elementy wyjaśnienia w jęz. niemieckim (w razie konieczności również polskim)

- problemowa-aktywizująca

- odniesieniem się do wiedzy uczniów i przypomnienie odmiany czasownika „lesen”
- dyskusja na temat czytania

- praktyczna
- ćwiczenia produkcyjne /podanie argumentów „za” i „przeciw” czytaniu/



FORMY SOCJALNE:

- praca grupowa
- praca indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

- tablica
- podręcznik z ćwiczeniami "Das ist Deutsch! Kompakt" część 3




PRZEBIEG ZAJĘĆ:

I. WPROWADZENIE
Poinformowanie o głównym celu lekcji, odwołanie się do uprzedniej wiedzy uczniów i zainteresowanie tematem.

II. PREZENTACJA I SEMANTYZACJA

Zapoznanie uczniów z nowym słownictwem. Realizacja zadań, związanych z tematem.

III. ĆWICZENIE
Przyswojenie i zastosowanie nowych słów. Wypowiedzi ustne i pisemne.



IV. PODSUMOWANIE

Ewaluacja zajęć.










Wyświetleń: 371


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.