Katalog

Magdalena Adamek, 2014-12-31
Wodzisław Śląski

Język angielski, Konspekty

Home sweet home - konspekt lekcji otwartej dla rodziców.

- n +

KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO



1. Informacje o klasie:

Klasa: Ia/Ib- grupa rozszerzona
Liczba uczniów:12
Data: 9.04.2014 r.
Podstawa programowa: Poziom III.1
Temat: Home sweet home (Nie ma jak w domu).

2. Cele lekcji językowe:
• doskonalenie rozumienia ze słuchu
• doskonalenie rozumienia tekstów pisanych
• doskonalenie umiejętności mówienia
• poznanie/utrwalenie słownictwa związanego z tematem lekcji (rodzaje domów, pomieszczenia w domu, wyposażenie domu)
• utrwalenie struktur gramatycznych (Present Simple, Present Continuous, Past Simple, there is/there are)

3. Cele lekcji związane z realizacją innowacji pedagogicznej „ Z Wielką Brytanią za pan brat”:
• utrwalenie wiadomości związanych z Londynem
• poznanie typowego krajobrazu wielkich miast oraz terenów wiejskich Wielkiej Brytanii
• poznanie niekonwencjonalnego sposobu życia jednego z Brytyjczyków (mieszkanie na łodzi na Tamizie)
• poznanie najmniejszego domu w Wielkiej Brytanii mieszczącego się w miejscowości Conwy w Walii
• poznanie typowego domu rodzinnego brytyjskich nastolatków
4. Cele wychowawcze:
• rozwijanie zainteresowania językiem jako narzędziem do poznania nowych wiadomości

5. Metody pracy:
• swobodne wypowiedzi uczniów
• słowna-rozmowa
• praca z tekstem
• praktyczna-wykonywanie ćwiczeń
• praca w parach
• praca w grupach

6. Pomoce dydaktyczne:
• Zdjęcia
• Filmy DVD
• Nagrania audio
• Karty pracy
• Sprzęt multimedialny



PRZEBIEG LEKCJI:

1. Część wstępna:
• podanie tematu lekcji
• rozgrzewka językowa - każdy z uczniów opisuje swoją fotografię rodzinną.

2. Część główna- doskonalenie umiejętności językowych, oraz wiedzy z zakresu leksyki
i gramatyki i reagowania językowego.
1. London quiz- uczniowie pracują w grupach, odpowiadają na pytania dotyczące Londynu
2. Słuchanie - uczniowie oglądają film dokumentalny na temat domów w Wielkiej Brytanii i wykonują ćwiczenia sprawdzające rozumienie treści filmu.
3. Czytanie – uczniowie czytają tekst dotyczący najmniejszego domu w Wielkiej Brytanii i wykonują zadanie typu prawda/fałsz.
4. Słuchanie – uczniowie oglądają film prezentujący typową sytuację z życia brytyjskich nastolatków odbywającą się w domu jednego z bohaterów i wykonują ćwiczenia sprawdzające rozumienie treści filmu.
5. Komunikacja – uczniowie pracują w parach zadają sobie nawzajem pytania dotyczące ich domu i pokoju; następnie relacjonują odpowiedzi kolegów.
6. Czytanie/pisanie – uczniowie czytają opis pokoju zaprezentowany na zdjęciu
i uzupełniają go brakującymi wyrażeniami, tak aby opis był zgodny z fotografią.
7. Słuchanie/pisanie – uczniowie słuchają opisu zdjęcia z poprzedniego ćwiczenia,
w którym znajdują się pewne różnice, notują i przedstawiają je.
3. Podsumowanie lekcji, ocena pracy uczniów na lekcji, zadanie pracy domowej (uzupełnienie tabelki informacjami dotyczącymi Pałacu Buckingham).
Wyświetleń: 546


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.