Katalog

Anna Nowak-Fiszer, 2014-10-08
Leszno

Język niemiecki, Scenariusze

Scenariusz lekcji powtórzeniowej z języka niemieckiego - przedstawianie siebie (dla początkujących)

- n +

Scenariusz lekcji języka niemieckiego


Temat zajęć: Wiederholung des Materials – Powtórzenie wiadomości

Cele zajęć:
- uczeń potrafi przedstawić się podając imię, wiek, kraj z którego pochodzi, miejsce zamieszkania, hobby
- uczeń potrafi zadać pytanie o imię, wiek, pochodzenie, miejsce zamieszkania
oraz hobby
- uczeń zna podstawowe przymiotniki określające wygląd i charakter
- uczeń zna i stosuje zaimki osobowe: ich, du, er. sie
- uczeń rozpoznaje zdania pytające – pytania szczegółowe i o rozstrzygnięcie
- uczeń zna i stosuje przeczenie nicht

Materiały dydaktyczne: podręcznik, ćwiczenia aha Neu 1a, materiały dydaktyczne przygotowane przez nauczyciela, płyta CD-ROM
z ćwiczeniami interaktywnymi, platforma edukacyjna FRONTER

Formy socjalne: plenum, praca samodzielna

PRZEBIEG LEKCJI:

1. Faza wprowadzająca
• powitanie uczniów w j. niemieckim i sprawdzenie obecności
• napisanie daty w j. niemieckim na tablicy przez nauczyciela
• podanie tematu i celu zajęć

2. Część powtórzeniowa / rozgrzewka językowa
• nauczyciel kontroluje wykonanie zadania domowego
• nauczyciel rozdaje uczniom przygotowane wcześniej karteczki z zagadnieniami na pracę klasową

3. Prezentacja nowego materiału i praca nad nim
• zadania interaktywne z płyty CD-ROM - uczniowie w kolejności losowej wykonują kolejno zadania, które wyjaśniamy wyjaśniając reguły i podając poprawne odpowiedzi
• zadanie 1 Połącz fragmenty zdań – polega na dokończeniu podanym słownictwem rozpoczętych zdań
• zadanie 2 Wybierz właściwe pytanie – uczniowie wybierają z trzech zaproponowanych pytań jedno, które ich zdaniem pasuje do podanej odpowiedzi
• zadanie 3 Które przymiotniki określają wygląd, a które charakter ? – podane przymiotniki uczniowie muszą posegregować do odpowiedniej kolumny
• zadanie 4 Utwórz pytania – uczniowie uzupełniają luki podanymi wyrazami
• zadanie 5 Wstaw właściwą formę czasownika – uczniowie wybierają z podanych form tę, ich zdaniem, właściwą

4. Podsumowanie lekcji / objaśnienie zad. domowego
• ewaluacja – uczniowie losują kolejno karteczki z reakcjami językowymi dotyczącymi zagadnień omawianych na lekcji (np. zapytaj o wiek, powiedz skąd pochodzisz)
• zadanie domowe: przygotuję się do pracy klasowej, wykonam zadania interaktywne
• zadanie dla chętnych – FRONTER – sala języka niemieckiego – testy on-line:
- Przeczenie nicht
- Czasowniki – test dla początkujących
- Przedstawianie siebie
Wyświetleń: 690


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.