Katalog

Joanna Sudoł, 2014-09-23
Cisów Las

Język angielski, Scenariusze

konspekt lekcji języka angielskiego-Working in Mongolia

- n +

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Nauczyciel: Joanna Sudoł
Data: 28.01.2014 r.
Klasa: I gimnazjum
Temat lekcji: Working in Mongolia- praca z tekstem

Cele lekcji:
-rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem
-rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem
-udzielanie odpowiedzi na pytania do tekstu
-rozwijanie umiejętności wykonywania ćwiczeń „true/false” (prawda/fałsz)
-doskonalenie umiejętności wyszukiwania synonimów w tekście

PRZEBIEG LEKCJI
1.Sprawdzenie listy obecności i zapisanie tematu lekcji.
2.Nauczyciel pisze na środku tablicy MONGOLIA, VALLEY, A BOY, AN OX, ROUTINE i pyta uczniów o znaczenie tych słów. Następnie nauczyciel informuje uczniów, że będą czytać tekst, który dotyczy każdego z tych słów. Uczniowie przewidują czego będzie dotyczył tekst.
3.Uczniowie otwierają podręczniki z tekstem „Working in Mongolia.” Nauczyciel wypisuje i tłumaczy kluczowe słowa z tekstu niezbędne do jego zrozumienia.
4.Uczniowie czytają tekst i odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące ogólnego zrozumienia tekstu.
5.Następnie uczniowie wykonują ćwiczenie „true/false” (prawda/fałsz) do przeczytanego tekstu.
6.Nauczyciel wypisuje wyrazy na tablicy i prosi uczniów o znalezienie synonimów w tekście do wymienionych słów.
7.Nauczyciel wypisuje pozostałe nieznane słowa/frazy z tekstu wraz z polskim tłumaczeniem.
8.Uczniowie słuchają nagrania dotyczącego innych mieszkańców Mongolii. Uczniowie dopasowują nagłówki do wysłuchanych części nagrania.
9.Nauczyciel prosi uczniów o zamknięcie książek i powiedzenie partnerom z ławki trzech rzeczy jakie zapamiętali z tekstu używając nowo poznanych fraz.
10.Uczniowie otrzymują kartki z informacjami o typowym dniu innego mieszkańca Mongolii i w parach tworzą opis jego typowego dnia wzorując się na tekście z książki.
11.Jako zadanie domowe nauczyciel zadaje stworzenie opisu swojego dnia codziennego.

FORMY PRACY:
-praca na forum klasy
-praca indywidualna
-praca w parach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-podręcznik
-tablica
-zeszyt przedmiotowy

METODY PRACY:
-burza mózgów (brainstorming)
-praca z tekstem-czytanie ze zrozumieniem
-szukanie synonimów w tekście
-słuchanie ze zrozumieniem
Wyświetleń: 569


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.