Katalog

Joanna Sudoł, 2014-09-23
Cisów Las

Język angielski, Scenariusze

konspekt lekcji języka angielskiego- przyslowki czestotliwosci

- n +

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Nauczyciel: Joanna Sudoł
Data: 16.11.2013 r.
Klasa: I gimnazjum
Temat lekcji: ADVERBS OF FREQUENCY- przysłówki częstotliwości.


Cele lekcji:
-powtórzenie i utrwalenie zasad tworzenia i użycia czasu Present Simple,
-uczeń doskonali sprawności językowe, utrwalając poznane słownictwo
związane z czynnościami wykonywanymi na co dzień (rutyna, obowiązki),
-wprowadzenie przysłówków częstotliwości do mówienia o swojej rutynie i obowiązkach-rozróżnianie znaczenia przysłówków i częstotliwości ich występowania,
-uczeń zna pozycję przysłówka częstotliwości w zdaniu.

PRZEBIEG LEKCJI

1.Sprawdzenie listy obecności i zapisanie tematu lekcji.
2.Nauczyciel pisze na środku tablicy CHORES i pyta uczniów o znaczenie tego słowa. Następnie pyta uczniów jakie obowiązki mają w domu. Uczniowie podają swoje odpowiedzi, po czym nauczyciel zapisuje je na tablicy.
3. Nauczyciel pokazuje obrazki przedstawiające inne rodzaje obowiązków i zapisuje ich angielskie nazwy na tablicy.
4.Uczniowie otwierają podręczniki na temacie dotyczącym przysłówków częstotliwości.
5.Nauczyciel pyta uczniów jakie przysłówki częstotliwości znają i wypisuje je na tablicy. Zadaniem uczniów jest ułożenie przysłówków w takiej kolejności aby przedstawiały procent częstotliwości ich występowania.
6.Nauczyciel prosi uczniów o ułożenie po jednym zdaniu z każdym przysłówkiem i nowo poznanymi nazwami obowiązków. Następnie nauczyciel wypisuje parę przykładów zdań na tablicy.
7.Bazując na zdaniach wypisanych na tablicy uczniowie odgadują szyk przysłówków częstotliwości w zdaniu.
8.Uczniowie wykonują zadanie polegające na ułożeniu wyrazów z rozsypanki wyrazowej w poprawnej kolejności tak aby utworzyć poprawne zdania w czasie Present Simple i z przysłówkami częstotliwości.
9.Uczniowie ćwiczą w parach używanie przysłówków częstotliwości w zdaniu, mówiąc o swoich obowiązkach w domu.
10.Jako zadanie domowe nauczyciel zadaje napisanie krótkiego tekstu na temat ich typowego poniedziałku, używając nowopoznanego słownictwa i reguł dotyczących miejsca przysłówków częstotliwości w zdaniu.

FORMY PRACY:
-praca na forum klasy
-praca indywidualna
-praca w parach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-podręcznik
-tablica
-zeszyt przedmiotowy
-karty obrazowe (fleshcards)

METODY PRACY:
-burza mózgów (brainstorming)
- metoda odkrywkowa nauczania gramatyki (inductive approach)
-ćwiczenia praktyczne

Wyświetleń: 951


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.