Katalog

Joanna Sudoł, 2014-09-23
Cisów Las

Język angielski, Scenariusze

konspekt lekcji języka angielskiego- Past Simple vs Past Continuous

- n +

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Nauczyciel: Joanna Sudoł
Data: 14.03.2014 r.
Klasa: I gimnazjum
Temat lekcji: Past Simple vs. Past Continuous.


Cele lekcji:
-powtórzenie i utrwalenie zasad tworzenia i użycia czasu Past Simple oraz Past Continuous,
-poznanie różnic w użyciu pomiędzy dwoma czasami,
-rozwijanie umiejętności pisania historyjki używając obu czasów,
-rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

PRZEBIEG LEKCJI

1.Sprawdzenie listy obecności i zapisanie tematu lekcji.
2.Nauczyciel zadaje pytania dotyczące dnia poprzedniego w czasie Past Simple i Past Continuous, w celu powtórzenia zasad tworzenia obu czasów.
3.Uczniowie otwierają podręczniki z historyjką ‘‘Wanted, dead or alive,” napisaną w obu czasach.
4.Nauczyciel wypisuje na tablicy i tłumaczy kluczowe słowa z tekstu, niezbędne do jego zrozumienia.
5.Uczniowie czytają tekst czytanki, a następnie nauczyciel pyta uczniów o ogólną treść/myśl tekstu.
6.Nauczyciel wypisuje na tablicy nowe słownictwo z tekstu i podaje polskie tłumaczenie.
7.Uczniowie w parach podkreślają zdania w czasie Past Simple i Past Continuous i podają różnice w użyciu i znaczeniu między dwoma czasami.
8.Nauczyciel uzupełnia odpowiedzi uczniów podając różnice w użyciu obu czasów.
9.Uczniowie uzupełniają luki w zdaniach używając podanych czasowników w nawiasach w czasie Past Simple i Past Continuous.
10.Jako zadanie domowe uczniowie piszą w grupach historyjkę do szkolnego magazynu w obu czasach bazując na historyjce ‘‘Wanted, dead or alive.”

FORMY PRACY:
-praca na forum klasy
-praca w parach
-praca indywidualna
-praca w grupach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-podręcznik
-tablica
-zeszyt przedmiotowy
-ćwiczenia przygotowane przez nauczyciela

METODY PRACY:
-praca z tekstem- czytanie ze zrozumieniem
-tworzenie tekstu pisanego na podstawie podanego modelu
-metoda odkrywkowa w nauczaniu gramatyki języka angielskiego (inductive approach to teaching grammar)



Wyświetleń: 1272


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.