Katalog

Emilia Dymkiewicz, 2014-08-13
Kutno

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz. Pogoda 1-3

- n +

SCENARIUSZ ZAJĘĆ
RODZAJ ZAJĘĆ: Zajęcia z języka angielskiego
IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA: Emilia Dymkiewicz
KLASA: 0,I,III
DATA: 28.03.2014r.
TEMAT: Jaka dziś pogoda?
CELE:
Cele ogólne lekcji:
- wprowadzenie słownictwa związanego z pogodą oraz z ubraniami
- określenie rodzajów pogody
- tworzenie pytań oraz odpowiedzi dotyczących pogody
Cele szczegółowe:
uczeń:
- zna słownictwo związane z pogodą (It`s snowing-pada śnieg; It`s raining- pada deszcz)
- rozumie sens historyjki słuchanej za lekcji
- rozumie sens pytań zadawanych przez nauczyciela i właściwie na nie reaguje
- potrafi tworzyć pytania dotyczące pogody oraz udzielać odpowiedzi
METODY:
FORMY PRACY: Praca z książką, praca indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: magnetofon, płyta CD, karty obrazkowe
Przebieg
Rozgrzewka językowa: Wybrany przez nauczyciela uczeń proszony jest o wyjście na środek klasy. Jego zadaniem jest udawać, że wkłada różne ubrania. Nauczyciel w razie problemów podpowiada. Na koniec nauczyciel zadaje uczniom pytanie: What`s he/she wearing? – W co jest ubrana/y? Uczniowie udzielają odpowiedzi She/ He is wearing...- Ona/On jest ubrana/y...
Uczniowie pracują z tekstem. Nauczyciel przedstawia im bohaterów historyjki oraz pyta co widzą na obrazku. Uczniowie trzykrotnie wysłuchują nagrania. Podczas słuchania nauczyciel prosi ich, aby samodzielnie czytali po cichu tekst historyjki. Uczniowie proszeni są o powtarzanie każdego zdania z nagrania. Podczas ostatniego odtwarzania uczniom tłumaczone są nieznane zwroty. Ochotnik czyta tekst na głos.
Nauczyciel przymocowuje do tablicy karty obrazkowe przedstawiające pogodę. Wskazując kolejno obrazki zadaniem uczniów jest chóralne powtarzanie za nauczycielem. Następnie uczniowie sami próbują nazywać obrazki.
Uczniowie zapisują w zeszycie wzór pytania dotyczącego pogody tj.- What`s the weather like? wraz z jego tłumaczeniem.
Zakończenie lekcji: Uczniowie dobierani są w pary. Zadaniem jednego ucznia jest zadawać pytanie What`s the weather like? Na tak zadane pytanie drugi uczeń pokazuje odpowiedź gesterm np. rozkładanie parasolki. Uczeń zadający pytanie zgaduje i odpowiada na nie np. It`s raining.- pada deszcz.


Opracował(a)

(podpis)
Wyświetleń: 613


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.