Katalog

Karolina Kozłowska, 2014-07-22
Burzenin

Język angielski, Konspekty

konspekt przybory szkolne

- n +

Temat: Przybory szkolne.
Data zajęć: 31.10.2013
Godzina zajęć: 12.30-13.00
Klasa: 0b
Podręcznik: Incredible English Starter

Cele lekcji:
- powtórzenie wymowy liczebników 1-10
- utrwalenie piosenek „Hello song”, „Number song” i „Where's monkey?” z PlayTime B
- utrwalenie historyjki pt. „Where's the monkey?”
- wprowadzenie nazw przyborów :pencil, rubber, pencil case, notebook, crayon, ruler.


Cele operacyjne lekcji:
- uczniowie utrwalili sobie wymowę liczebników 1-10 oraz piosenki „Hello song”,„Number song” i „Where's monkey?”
- uczniowie rozumieją treść bajki pt. „Where's monkey?”
- uczniowie znają i poprawnie wymawiają nazwy przyborów: pencil, rubber, pencil case, notebook, crayon, ruler.

Nowy materiał językowy: Nazwy przyborów szkolnych:pencil, rubber, pencil case, notebook, crayon, ruler.

Realizacja Podstawy Programowej:
- uczeń rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje
- nazywa obiekty w najbliższym otoczeniu
- recytuje wierszyki i rymowanki, śpiewa piosenki z repertuaru dziecięcego
- rozumie sens opowiedzianych historyjek, gdy są wspierane obrazkami, gestami, przedmiotami.

Przebieg lekcji:
1. Powitanie. Piosenka „Hello song”.
2. Powtórzenie wymowy liczebników 1-10
3. Piosenka „Number song”
4. Bajka pt. „Where's monkey?”
5. Piosenka pt. „Where's monkey?”. Zabawa ruchowa- szukanie małpki.
6. Wprowadzenie nazw przyborów za pomocą kart obrazkowych.
7. Praca w książkach. Uczniowie słuchają nagrania z ćw. 1.
8. Uczniowie losują przedmiot z torby i nazywają poszczególne przybory szkolne.

Ćwiczenie dodatkowe (opcjonalnie)
9. Uczniowie słuchają nagrania i wklejają naklejki przedstawiające przybory szkolne.

Pomoce pracy:
- podręcznik
- magnetofon oraz płyta CD
- karty obrazkowe
- pluszowa małpka
- torba

Formy pracy:
- praca zbiorowa
- praca indywidualna

Metoda pracy:
- metoda eksponująca- słuchanie nagrania/ piosenki
- metoda podająca- prezentacja nowego słownictwa
- metoda „posłuchaj i powtórz”
- metoda „posłuchaj i powiedz”
- metoda „posłuchaj i uzupełnij obrazek naklejkami”
Wyświetleń: 1222


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.