|
|
Katalog Karolina Kozłowska, 2014-07-22 Burzenin Język angielski, Konspekty scenariusz zajęć my houseTemat: My house. Liczenie przedmiotów na obrazku. Uzupełnianie obrazka naklejkami. Data zajęć: 22.04.2009 Godzina zajęć: 9.20-10.05 Klasa: 1b Liczba uczniów: 18 Podręcznik: English Adventure 1 Cele lekcji: - powtórzenie słownictwa związanego z domem: a house, a door, a window, a garden, a table, a chair. - powtórzenie liczb od 1 do 15 - powtórzenie nazw produktów spożywczych takich jak pears, bread, cheese. - wprowadzenie słowa bag oraz zwrotów In the (bedroom) i How many (doors) can you see? Cele operacyjne lekcji: - uczniowie znają i poprawnie wymawiają słowa związane z domem: a house, a door, a window, a garden, a table, a chair. - uczniowie potrafią odpowiadać na pytanie Where is (Belle)? używając zwrotu (She is) In the (bedroom) oraz na pytanie How many (doors) can you see? - uczniowie znają i poprawnie wymawiają nazwy produktów spożywczych takich jak pears, bread, cheese. - uczniowie znają znaczenie oraz poprawną wymowę słowa bag oraz potrafią używać to słowo w zdaniu. Nowy materiał językowy: Zwrot: In the (bedroom) oraz How many (doors) can you see? Słowo: bag Przebieg lekcji: 1. Powitanie. Sprawdzenie obecności. (3 min) 2. Rozgrzewka językowa. Wspólne zaśpiewanie piosenki o Pięknej i Bestii. (3 min) 3. Utrwalenie słownictwa związanego z domem. Nauczyciel przywiesza na tablicy, za pomocą kolorowych magnesów, rysunki przedstawiające dom, drzwi, okno, ogród, stół i krzesło głośno wymawiając przy tym ich angielskie nazwy. Następnie ponownie wymawia nazwy tych przedmiotów prosząc uczniów by je powtórzyli.(4 min) 4. Nauczyciel mówi Point to a (table), Nastepnie wybrany uczeń podchodzi do tablicy i wskazuje odpowiedni rysunek. Czynność ta powtórzona jest z innymi słowami. (4 min) 5. Powtórzenie cyfr 1-15. Uczniowie wraz z nauczycielem liczą głośno od 1 do 15 (1min) 6. Nauczyciel przywiesza na tablicy, za pomocą kolorowych magnesów, rysunki przedstawiające domy, drzwi, okna, stoły, krzesła i ogród. Nauczyciel zadaje pytanie How many (doors) can you see? i podaje na nie odpowiedz np. Ten. Nastepnie Nauczyciel zadaje podobne pytania uczniom. (4 min) 7. Ćwiczenie śródlekcyjne. Uczniowie wraz z nauczycielem recytują rymowankę poznaną na wcześniejszej lekcji wykonując przy tym odpowiednie gesty. (2 min) 8. Uczniowie otwierają książki na stronach 40-41 oraz odpowiadają na pytania zadane przez nauczyciela: Where is Belle? (In the bedroom), Where is the Beast? (In the living room) (2 min) 9. Ćw. 3 str. 40. Praca w parach. Dzieci patrzą na obrazki w ramce, odnajdują na dużych obrazkach poszczególne meble i przedmioty oraz wpisują ich liczbę w odpowiednie kwadraciki. Sprawdzenie poprawych odpowiedzi. (5 min) 10. Wprowadzenie słowa bag. Nauczyciel za pomocą magnesów przyczepia do tablicy obrazek torby i wypowiada jej angielską nazwę. Dzieci kilkakrotnie powtarzają tę nazwę wskazując na swoje torby (plecaki). ( 2min) 11. Utrwalenie nazw produktów spożywczych. Dzieci otwierają książkę w miejscu gdzie znajdują się naklejki. Nauczyciel wskazuje po kolei naklejki, uczniowie podają odpowiednie nazwy produktów bądź przedmiotów. (2 min) 12. Uczniowie patrzą na duże obrazki na stronach 40-41 oraz odpowiadają na pytanie: What is missing? (pears, a bag, a cheese, bread)(4 min) 12. Ćw. 4 str. 40. Uczniowie słuchają nagrania i wklejają odpowiednie naklejki przy odpowiednim numerze. Nauczyciel zatrzymuje nagranie po każdym punkcie by uczniowie mieli czas na uzupełnienie obrazka odpowiednimi naklejkami. Sprawdzenie poprawnych odpowiedzi. (6 min) 13. Zakończenie lekcji. Zagadnienia związane z praca domową. (3 min) Przewidywana praca domowa: Ćw. 3 str. 108 Pomoce pracy: - podręcznik (strony 40-41) - magnetofon oraz płyta CD - obrazki przedstawiające domy, drzwi, okna, stoły, krzesła i ogród. - kolorowe magnesy Formy pracy: - praca zbiorowa - praca indywidualna - praca w parach Metoda pracy: - metoda eksponująca- słuchanie nagrania - metoda podająca- prezentacja nowego słownictwa - metoda „posłuchaj i powtórz” - metoda „posłuchaj i wskaż” - metoda „odszukaj i policz” - posłuchaj i uzupełnij obrazek naklejkami. Przewidywanie trudności: brak zainteresowania tematem, problemy z utrzymaniem dyscypliny podczas zajęć, uczniowie nie rozumieją poleceń, problemy z uruchomieniem magnetofonu. Wyświetleń: 956
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |