AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Monika Kłos, 2014-06-23
Gdańsk

Nawojka Łuczak, Natalia Formela
Uroczystości, Scenariusze

Dzień Nauczyciela - scenariusz

- n +

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
14 PAŹDZIERNIKA 2012

Agata: Proszę o ciszę.
Proszę o powstanie.
Poczet sztandarowy wprowadzić.
(poczet wchodzi)
Do hymnu.
(śpiewamy hymn)
Po hymnie.
Chłopak: Witamy serdecznie całe grono pedagogiczne. Wszystkich nauczycieli obecnie uczących w naszej szkole a także
tych, którzy po ciężkiej pracy odpoczywają na zasłużonej emeryturze.
Agata: Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli. Dlatego równie serdecznie witamy wszystkich
pracowników szkoły, którzy na co dzień dbają o
sprzyjające warunki do pracy i nauki.
Chłopak: Witamy także obecnych na sali przedstawicieli Rady Rodziców i Rady Szkoły oraz uczniów.

Agata: Prosimy o zabranie głosu przez przewodniczącego Rady Szkoły – pana …………………………….
(przewodniczący zabiera głos)

Chłopak: Prosimy o zabranie głosu pana dyrektora …….

(dyrektor zabiera głos)
Proszę o powstanie.
Poczet Sztandarowy wyprowadzić.
(Poczet zostaje wyprowadzony)

Agata: Teraz zapraszamy Państwa na występ naszych młodszych koleżanek i kolegów, którzy pod opieką pani ……….. przygotowali krótkie przedstawienie pod tytułem : „Pani na opak”
(występ dzieci)
Chłopak: Dziękujemy za występ.

Agata: Nie jest to tajemnicą, że współczesna szkoła ciągle podlega różnym ocenom. Wykazy, rankingi, klasyfikacje, certyfikaty, ewaluacje i inne środki musowej weryfikacji jakości kształcenia.

Chłopak: To prawda! Aż mnie głowa rozbolała od tej Twojej wyliczanki. Wygląda na to, że wszyscy jedziemy na tym samym wózku i bierzemy udział w jakimś koszmarnym wyścigu …

Agata: Ha ha ha, coś w tym jest! Dobrze, że jako uczniowie sportowej szkoły jesteśmy przyzwyczajeni do rywalizacji i zawody nam nie straszne …

Chłopak: Nie wiem czy zwróciłaś uwagę ale trafił nam się wyjątkowo usportowiony rok. Najpierw Euro zaraz potem Olimpiada … raj dla kibiców …
Agata: Zgadzam się w 100%. Cóż to były za emocje!!! No i właśnie dlatego, aby duch w narodzie nie zaginął został powołany do życia UKOL czyli Uczniowski Komitet Olimpijski.
Chłopak: Ale zaraz, zaraz … co to oznacza? Chcesz powiedzieć, że uczniowie będą mieli swoją Olimpiadę? A może wręcz przeciwnie? W Olimpiadzie wystartują nauczyciele? To by było nawet zabawne …
Agata: Bingo!!! Rzecz się tyczy nauczycieli …
Chłopak: No co Ty?! Jak zdołasz ich namówić do startu w Olimpiadzie?
Agata: Powiem Ci w sekrecie, że nauczyciele już w niej wystartowali, tyle, że sami o tym nie wiedzą … pomyśl, my startujemy w wyścigu po wiedzę … no przynajmniej część z nas, bo niektórzy to grzeją ławkę rezerwowych … a nauczyciele nieźle się gimnastykują, żeby nam tę wiedzę przekazać … stąd pomysł aby porównać ich starania do zmagań olimpijskich, nasze – uczniowskie z resztą też …
Chłopak: Nieźle to sobie wymyśliłaś!
Agata: To nie ja – to UKOL.
Chłopak: No dobra, jak olimpiada to pełną … piersią mamy jakiś Ośrodek Przygotowań Olimpijskich?
Agata: Oczywiście !!! I to nie byle jaki !!! Z bogatymi tradycjami !!! Znajduje się on na dolnym holu naszej szkoły w całej jego rozciągłości !!!
Chłopak: Chyba wiem co masz na myśli. Nie można od razu zostać olimpijczykiem. Wymaga to ogromnej pracy i to właśnie pierwsze kroki w karierze sportowca są najistotniejsze.
Agata: Dlatego właśnie w pierwszej kolejności pragniemy uhonorować nauczycieli z nauczania początkowego, specjalistów oraz wychowawców świetlicy.
Chłopak: To dzięki Wam potrafimy czytać i pisać, znamy normy i zasady panujące w grupie, potrafimy sprawnie się komunikować.
Agata: To Wy uczyliście nas szacunku do innych, pokazywaliście nam świat i reguły nim rządzące. Zachęcaliście do wysiłku nawet wtedy, kiedy nie szło nam najlepiej i docenialiście wszelkie starania. Dzięki Wam jesteśmy przygotowani do startu w wyścigu po wiedzę i życiowe sukcesy.
Chłopak: Dziękujemy Wam za trud włożony w nasze wychowanie i edukację!
Agata: Zapraszamy na środek panie ……………
Chłopak: BRAWA !!!

Agata: Przed nami najbardziej emocjonująca cześć programu. Myślę, że wszyscy jesteśmy ciekawi wyników w poszczególnych dyscyplinach sportowych.
Chłopak: PŁYWANIE : to dyscyplina stworzona dla nauczycieli, którzy płynnie i szybko wyjaśniają zagadnienia w czasie lekcji.
W naszej szkole jest wielu doskonałych pływaków ale na podium znajdują się tylko 3 miejsca. Brązową medalistką została pani……………………... Srebrny medal – pani …………………….... Złoto zdobyła pani ……………………....
Agata: SKOK WZWYŻ: w tej dyscyplinie doskonale odnajdują się ci nauczyciele, którzy „stawiają wysoko poprzeczkę”, mają wysokie wymagania, motywując nas do intensywnej pracy. I tak brązową medalistką została pani ……………………...Srebrny medal zdobyła pani ……………………...zaś złoto olimpijskie trafi dziś do rąk pani ……………………....
Chłopak: BIEG PRZEZ PŁOTKI: to wyjątkowo trudna ale niezwykle pożyteczna dyscyplina. Niestety my uczniowie często nie potrafimy tego docenić i zdarza się nam narzekać … każdy przysłowiowy „płotek” to nic innego jak zadanie domowe, tak więc dyscyplina tyczy się nauczycieli, którzy zadają najwięcej prac domowych, po to aby pomóc nam utrwalić wiedzę i wyrobić w nas nawyk systematycznej pracy. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że więcej zadań równa się więcej pracy nie tylko dla ucznia lecz także dla nauczyciela, który tą pracę sprawdza i ocenia. Tym bardziej chylimy czoła przed biegaczami, którzy znaleźli się na podium. A są nimi: ……………………...– brąz, pani ……………………...– srebro oraz złota medalistka – pani ……………………....
Agata: Wszystkim serdecznie gratulujemy i prosimy o wystąpienie do dekoracji.
(dekoracja)
Chłopak: Przed nami kolejne dyscypliny. BIEG NA 100 METRÓW: wytrawnym biegaczem jest ten nauczyciel, który sprawnie realizuje materiał. Najlepsi z najlepszych to: pani Żanetta Ziółkowska ……………………...– brąz, pani ……………………...– srebro oraz pani ……………………... – złota medalistka.
Agata: PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY: dyscyplina ta została stworzona z myślą o nauczycielach wychowania fizycznego, trenerach, którzy w urozmaicony sposób prowadzą zajęcia, wymyślają wiele ciekawych ćwiczeń i konkurencji. Nagrodzeni zostali: pan ……………………...– brązowy medal, pan ……………………...– srebro oraz pan ……………………...– złoto.
Chłopak: SZERMIERKA: niech nie zmyli Was nazwa, wcale nie chodzi tu o ducha walki, raczej o pacyfikowanie uczniów. Mistrzem jest taki nauczyciel, który trafnie reaguje na niewłaściwe zachowania ucznia i tym samym dba o dyscyplinę w czasie lekcji. Idealna riposta to taka, po której, żaden uczeń nie śmie wykonać „zasłony” lub „odpowiedzi” … nie jest to łatwe, zwłaszcza w gimnazjum, ale nie niemożliwe! Nasi najlepsi to: brązowa medalistka – pani ……………………..., srebro - pani ……………………...oraz złoto – pani ……………………....
BRAWA !!!! Zapraszamy do dekoracji.
(dekoracja)
Agata: Kolejna dyscyplina to RZUT „MŁOTEM” : wymaga ona nie lada umiejętności, w tym także nieskończonych pokładów cierpliwości … poziom olimpijski oznacza bowiem umiejętność wyjaśniania skomplikowanych zagadnień nawet najmniej pojętnym uczniom. Zdolnością tą najlepiej wykazały się: pani ……………… – brąz, pani ………………– srebro oraz pani ………………– złoto.
Chłopak: TENIS STOŁOWY inaczej PING – PONG : dyscyplina ta jest łaskawa dla nauczycieli, którzy potrafią trafnie i z humorem zareagować na komentarze uczniów. Mistrzowie to: pan ………………– brązowy medalista, pani ………………– srebrna medalistka oraz zdobywczyni złota – pani ……………….
Agata: ZAPASY: nauczyciel uprawiający ten sport ma ogromną wiedzę w swojej dziedzinie, trudno go „zagiąć”. Dyscyplina ta należy do trzech pań. Zapraszamy na podium brązową medalistkę – panią ………………, srebrną medalistkę – panią ………………oraz złota medalistkę – panią ……………….
Prosimy o przystąpienie do dekoracji wszystkich nauczycieli w wymienionych kategoriach.
(dekoracja)
Chłopak: PCHNIĘCIE KULĄ: tą dyscypliną najbardziej zainteresowani są nauczyciele o altruistycznym nastawieniu, którzy pomagają najsłabszym uczniom i robią wszystko, aby im umożliwić przejście do następnej klasy … czasami nawet wbrew woli ucznia poziom mistrzowski osiągnęły: pani ………………– brązowa medalistka, pani ………………– srebrna medalistka oraz pani ………………– złota medalistka.
Agata: TRIATLON : w tej dyscyplinie specjalizują się nauczyciele uczący przedmiotu, którego nie da się zakuć – zaliczyć – zapomnieć a wiedza zdobyta na ich lekcjach pozostaje na długo w głowach uczniów. Miejsce na podium należy do: pani ………………– brąz, pani ………………– srebro oraz pani ………………– złoto.
Chłopak: KOLARSTWO GÓRSKIE: w tej dyscyplinie wystartowali nauczyciele, którzy mimo nauczania trudnego przedmiotu robią to w taki sposób, że każdy uczeń jest w stanie zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Jak się okazało miłośniczkami pojazdów jednośladowych oraz krajobrazów wysokogórskich zostały: pani ……………… – brąz, pani ………………– srebro oraz pani ………………– złoto.
Gratulujemy i zapraszamy nagrodzonych nauczycieli do dekoracji.
(dekoracja)
Agata: Przed nami już ostatnie dyscypliny sportowe a w śród nich PŁYWANIE SYNCHRONICZNE. Nauczyciel preferujący ten rodzaj aktywności chętnie proponuje uczniom pracę w grupach. Poziom olimpijski osiągnęły: pani ……………… – brązowy medal, pani ………………– srebrny medal oraz pani ………………– złoty medal.
Chłopak: ŻEGLARSTWO. Sport czy pasja? Nauczyciele startujący w tej kategorii są jak wiatr wiejący w żagle. Potrafią zmotywować swoich uczniów do nauki, zachęcić ich do pracy. Zdaniem uczniów najlepiej udaje się to pani ………………, która zdobyła brązowy medal , pani ………………– zdobywczyni srebra oraz złotej medalistce – pani ……………….
Agata: GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA to dyscyplina dla nauczycieli, którzy używają wielu pomocy naukowych i nieźle się gimnastykują aby ciekawie poprowadzić lekcje. Najbardziej wygimnastykowane zawodniczki to: pani ………………– brązowa medalistka, srebrna ………………oraz pani ………………– zdobywczyni olimpijskiego złota. Zapraszamy wymienionych nauczycieli do dekoracji.
Chłopak: Serdecznie gratulujemy nagrodzonym nauczycielom!!
Droga Dyrekcjo, drodzy nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły! Dziękujemy za wyrozumiałość , cierpliwość i trud wkładany w nasze kształcenie i wychowywanie.
Agata: Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Wam najserdeczniejsze życzenia samych sukcesów i satysfakcji w pracy z nami, uczniami.
Dziękujemy za uwagę . Do zobaczenia na następnej akademii już za rok!
Natalia Formela
Monika Kłos
Nawojka Łuczak


Zgłoś błąd    Wyświetleń: 2466


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.