Katalog

Anna Dziadek, 2014-05-28
Brzezówka

Język angielski, Scenariusze

Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy szóstej

- n +

Temat: Revision 4 (Powtórka nr 4) podręcznik „High Sky 2”.

Zgodność treści z podstawą programową:
Uczeń posługuje się bardzo podstawowym zasobem środków językowych (…) umożliwiającym realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie tematu człowiek (wygląd zewnętrzny, uczucia).
Uczeń rozumie wypowiedzi ze słuchu.
Uczeń tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi ustne według wzoru (opisuje ludzi).
Uczeń tworzy kilkuzdaniowe wypowiedzi pisemne według wzoru (opisuje ludzi).
Uczeń współdziała w grupie.
Cele nauczania ogólne:
*utrwalenie poznanego wcześniej słownictwa oraz wyrażeń związanych z opisem wyglądu zewnętrznego oraz cech charakteru;
*utrwalenie zagadnień gramatycznych: czasownika have got, stopniowania przymiotników, wyrażenia should be.
*rozwijanie umiejętności opisu wyglądu zewnętrznego osoby oraz jej cech charakteru.
Cele nauczania szczegółowe:
Uczeń:
*wymienia nazwy opisujące wygląd zewnętrzny oraz cechy charakteru;
*czyta i pisze wyżej wymienione nazwy;
*używa czasownika be oraz have got w odpowiedniej odmianie;
*stopniuje przymiotniki;
*dokonuje opisu wyglądu zewnętrznego osoby;
*dopasowuje opis osoby do obrazka;
*na podstawie tabelki porównuje osoby;
*rozumie proste polecenia;
*reaguje w sposób pokazujący zrozumienie poleceń;
*współpracuje w parze i grupie.
Formy pracy:
*zbiorowa;
*indywidualna;
*w parach;
*grupowa.
Metody pacy:
*podające (rozmowa, objaśnianie poleceń);
*prezentacja;
*problemowa;
*czynnościowe (wykonywanie poleceń, wykonywanie zadań).
Środki dydaktyczne:
*karty wyrazowe z cechami charakteru oraz przymiotnikami dotyczącymi wyglądu;
*szablon człowieka na szarym papierze oraz szablony z rzeczownikami;
*prezentacja Power Point.
Przebieg lekcji
1. Część wstępna lekcji:
*Nauczyciel wita uczniów, prosi o zajęcie miejsc. Zbiera zadanie domowe. Wyświetla temat na tablicy interaktywnej.
*Nauczyciel oznajmia, że lekcja jest lekcją powtórzeniową. Uczniowie przepisują temat.
*Rozgrzewka językowa: Nauczyciel rozdaje karteczki z poznanymi wcześniej przymiotnikami. Pyta uczniów, czy ich zdaniem dana cecha jest pozytywna czy negatywna.

2. Część zasadnicza lekcji:
*A good friend:
o nauczyciel umieszcza na tablicy szablon osoby z napisem A good friend should be;
o uczniowie w parach decydują, czy przymiotniki na ich karteczkach pasują do opisu dobrego przyjaciela, następnie głoszą się i podchodzą do tablicy aby umieścić na szablonie pasujący przymiotnik.
*Stopniowanie przymiotników:
o nauczyciel prosi uczniów o przypomnienie zasady stopniowania przymiotników krótkich i dłuższych;
o zapisuje na tablicy kilka przykładów;
*Porównywanie osób:
o nauczyciel wyświetla na tablicy tabelkę z imionami osób i ich cechami, rozdaje ksera;
o uczniowie mają za zadanie podać kilka zdań porównujących osoby z wykorzystaniem wyrażeń: than, as…as, of all.
o nauczyciel zapisuje zdania na tablicy, uczniowie w zeszytach.
*Gimnastyka śródlekcyjna:
o uczniowie stoją za krzesłami, wykonują polecenia jednego z uczniów.
*Opis osoby:
o uczniowie otrzymują karteczki z przymiotnikami, nauczyciel umieszcza na tablicy arkusze papieru z rzeczownikami: body, hair, face, eyes, zadaniem uczniów jest przyporządkowanie wyrazu do odpowiedniej kategorii;
o nauczyciel prosi uczniów o przypomnienie wyrażeń: On/Ona jest oraz On/ona ma i zapisuje je na tablicy;
o nauczyciel wyświetla obrazki przedstawiające różne osoby, uczniowie głoszą się i opisują osoby.
*Zagadkowy opis:
o uczniowie odliczają do 4 i siadają w grupach, nauczyciel wyświetla slajd z kilkoma postaciami;
o uczniowie w grupach opisują daną postać, nie zdradzając którą, następnie jeden przedstawiciel odczytuje opis, pozostałe grupy zgadują, która to osoba.

3. Zakończenie lekcji
*Nauczyciel nagradza kropką dzieci aktywnie pracujące na zajęciach, przypomina o sprawdzianie i żegna się z uczniami.
Wyświetleń: 731


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.