Katalog

Dorota Forma, 2014-03-28
Szwagrów

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego dotyczący "Clothes"

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego
dla klasy IV szkoły podstawowej


Temat lekcji: What are you wearing today?
( W co jesteś dzisiaj ubrany?)

Czas trwania: 45 min.

Cele lekcji:
- uczeń zna nazwy ubrań,
- uczeń zna zasady tworzenia zdań twierdzących w czasie Present Continuous,
- uczeń potrafi poprawnie tworzyć zdania w czasie Present Continuous,
- uczeń potrafi wymienić poznane nazwy ubrań
- uczeń potrafi nazwać ubranie osoby ze zdjęcia,
- uczeń potrafi powiedzieć i zapisać jak jest ubrany on i jego kolega,
- uczeń potrafi przyporządkować nazwy ubrań do danej grupy.

Techniki i formy pracy:
-prezentacja ubrań i ich nazw,
-dobieranie nazw do ilustracji,
- pajączek (spidergram),
-praca z całą grupą,
-praca indywidualna.

Pomoce:
-karty obrazkowe (flashcards) i wyrazowe (wordcards)- zamiast kart można wykorzystać prezentację multimedialną na rzutniku,
- plansze z postaciami,
- wycinki z gazet postaci w różnych ubiorach.

Słownictwo: clothes, a dress, a skirt, a blouse, a T-shirt, a sweatshirt, a sweater, a shirt, a tracksuit, a swimming suit, a jacket, trunks, jeans, shorts, shoes, trainers, socks, trousers, a hat, a cap, a scarf, gloves, boots.


Przebieg lekcji:
1. Rozpoczęcie lekcji:
 Powitanie i sprawdzenie listy obecności.
 Sprawdzenie pracy domowej.
 Zapisanie daty i tematu lekcji.
2. Prezentacja nowego materiału:
 Rozmowa o ulubionych ubraniach.
 Wprowadzenie nazw ubrań przy pomocy kart obrazkowych i wyrazowych.
 Opisywanie ubrań postaci z planszy ubranej wiosną latem, jesienią i zimą.
3. Ćwiczenia wdrażające:
 Uczniowie opowiadają jak są ubrani stosując konstrukcje zdania czasie Present Cotinuous:
I am wearing ...,
She is wearing …,
He is wearing …,
Monika is wearing …. .
4. Zastosowanie języka angielskiego (praca indywidualna):
 Uczniowie zapisują w co są ubrani.
 Uczniowie opisują w co ubrana jest postawna zdjęciu (wycinek z gazety).
5. Utrwalenie nazw poznanych słówek (praca z całą grupą):
 Uczniowie zapisują nazwy ubrań, które zakładają wiosną, latem, jesienią i zimą (zapis w formie spidergram)
6. Podsumowanie:
 Przypomnienie poznanych nazw ubrań.
 Zadanie pracy domowej
 Ocena pracy uczniów na lekcji.


Opracowała: Dorota Forma
Wyświetleń: 1694


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.